„Kocham Etiopię” – ruszył nowy projekt medyczny dla dzieci

Włoskie Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo zainicjowało projekt pomocy przewlekle chorym etiopskim dzieciom z najbiedniejszych rodzin, których nie stać na pokrycie kosztów opieki medycznej w lokalnych placówkach. Inicjatywa pod hasłem „Kocham Etiopię” przewiduje leczenie najcięższych przypadków w watykańskim szpitalu Dzieciątka Jezus w Rzymie.

W najbliższych tygodniach delegacja Stowarzyszenia św. Wincentego a Paulo w Rzymie odwiedzi Etiopię, aby dopracować projekt z działającymi na miejscu lekarzami i misjonarzami. Inicjatywa zrodziła się na ich prośbę. „Ze względu na klęskę humanitarną w Etiopii nie radzą sobie oni z opieką medyczną najbardziej cierpiących dzieci” – wyjaśnia Chiara Ottolenghi z rzymskiej Wspólnoty św. Wincentego a Paulo.

 W Afryce nie ma odpowiedniego wyposażenia

„Rozpoczęliśmy ten projekt z myślą o tym, aby dać nową nadzieję etiopskim dzieciom. Wybraliśmy ten kraj przede wszystkim ze względu na liczną obecność naszych misjonarzy i sióstr zakonnych, co gwarantuje nam współpracę na miejscu. Kolejnym powodem jest oczywiście dramatyczna sytuacja zdrowotna etiopskich dzieci. Ze względu na panującą w Etiopii biedę, głód i wojnę, opieka zdrowotna prawie nie funkcjonuje – powiedziała w rozmowie z papieską rozgłośnią Chiara Ottolenghi. –Postanowiliśmy przywozić dzieci do Włoch, a nie lekarzy do Etiopii, ponieważ w Afryce często nie ma odpowiedniego wyposażenia, aby leczyć wszystkie przypadki. Rzymski szpital jest zaś gotowy do leczenia i hospitalizacji. Jednak część dzieci planujemy zakwaterować w domach członków naszej rodziny wincentyńskiej. Mamy nadzieję, że ten projekt przetrwa wojnę i będzie kontynuowany w przyszłości. Warunki w szpitalach i lokalnym systemie opieki zdrowotnej w Etiopii nie były wcale dobre nawet przed wojną.“

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9