Dziś Ojciec Święty przyjmie na audiencji prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Joe Bidena – podaje agencja CNA. Z programu spotkania wykreślono jednak udział prezydenta we Mszy Świętej z papieżem Franciszkiem.
Jak podaje CNA otoczenie prezydenta pierwotnie poprosiło, aby Biden uczestniczył we Mszy św. z papieżem wcześnie rano, ale propozycja ta została odrzucona przez Watykan po rozważeniu wpływu, jaki przyjęcie przez prezydenta Bidena Komunii św. z rąk papieża miałoby na dyskusje, którą episkopat USA planuje przeprowadzić podczas swej sesji plenarnej, rozpoczynającej się w środę, 16 czerwca. Amerykańscy biskupi mają głosować nad utworzeniem komisji, która opracowałaby dokument na temat konsekwencji eucharystycznej.
Prezydent Biden udaje się w podróż z Brukseli, gdzie uczestniczył w spotkaniu G7, a następnie poleci do Genewy na zaplanowany na 16 czerwca szczyt z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.
Ówczesny wiceprezydent USA Biden po raz pierwszy spotkał się z papieżem Franciszkiem we wrześniu 2015 r., kiedy to papież odwiedził Stany Zjednoczone, by wziąć udział w Światowym Spotkaniu Rodzin w Filadelfii.
W następnym roku, 29 kwietnia 2016 r., Biden udał się do Watykanu na szczyt poświęcony medycynie regeneracyjnej, gdzie chwalił papieża Franciszka i opowiadał się za globalnym dążeniem do wyleczenia raka.
Biden rozpoczął swoje przemówienie w Watykanie od wspomnienia, jak podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych we wrześniu 2015-go papież Franciszek pocieszył go po stracie jego najstarszego syna Beau, który zmarł latek 2014 go w wieku 46 lat na raka mózgu.
Nad sprawami duchowymi nie mamy pełnej kontroli i należy być ostrożnym.
Synodalność to sposób bycia i działania, promujący udział wszystkich we wspólnej misji edukacyjnej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Symbole tego spotkania – krzyż i ikona Maryi – zostaną przekazane koreańskiej młodzieży.
Wraz z zakorzenianiem się praktyki synodalności w Kościele w Polsce - nadziei będzie przybywać.