Ze względu na epidemię, nie może odbyć się fizycznie w Kokotku tak jak w zeszłych latach. Mimo to organizatorzy nie poddali się i tegoroczny festiwal odbędzie się w zmienionej formule, w terminie od 6 do 9 lipca.
Główną treścią tegorocznego wydarzenia będzie gra. Każdy z zarejestrowanych uczestników, każdego dnia festiwalu otrzyma do wykonania zestaw zadań. Celem gry będzie głębsze poznanie samego siebie i rozwój. Uczestnicy będą pracować nad czterema sferami życia - ciałem, intelektem, psychiką (emocjami) oraz duchem.
Dodatkowo codziennie o 8.00 oraz o 20.00, odbywać się będą transmisje na żywo z festiwalowego studia w Kokotku. Rano transmitowane będą modlitwy poranne oraz wprowadzenie w dzień. Wieczory będą zróżnicowane. Pierwszego dnia, w poniedziałek, w klimat festiwalu wprowadzą nas Adam Szewczyk i Magda Anioł podczas festiwalowego grania a świadectwem podzieli się abp Grzegorz Ryś. We wtorek na pytania uczestników w formie Q&A odpowie Szymon Reich. W środę w debacie na temat rozwoju wezmą udział m.in. Tomasz Rożek i Sylwia Jaśkowiec. Na zakończenie organizatorzy i uczestnicy podsumują całe wydarzenie dzieląc się materiałami z przeżywania tego czasu.
To jednak nie wszystko. Nie zabraknie realnego spotkania. Uczestnicy zbiorą się w mniejszych grupach w ponad 35 lokalizacjach, gdzie przeżyją wspólne Msze święte, pracę w grupach i nabożeństwa. Organizatorzy lokalnych spotkań planują jeszcze więcej - w różnych miejscach odbędzie się m.in. bieg festiwalowicza.
W tegorocznym Festiwalu Życia można uczestniczyć zarówno grupowo jak indywidualnie. Zarejestrować się na festiwal można pod adresem www.rejestracja.festiwalzycia.pl. Więcej informacji o wydarzeniu na stronie www.festiwalzycia.pl.
Poniżej, do posłuchania, hymn tegorocznego festiwalu:
Nie było ono związane z zastąpieniem wcześniejszych świąt pogańskich, jak często się powtarza.
"Pośród zdziwienia ubogich i śpiewu aniołów niebo otwiera się na ziemi".
Świąteczne oświetlenie, muzyka i choinka zostały po raz kolejny odwołane przez wojnę.
Boże Narodzenie jest również okazją do ponownego uświadomienia sobie „cudu ludzkiej wolności”.
Franciszek zrezygnował z publikacji adhortacji posynodalnej.