Bp Kujawski: synod wezwaniem do bardziej wiarygodnego świadectwa

Zakończony Synod Biskupów o Amazonii jest przede wszystkim wołaniem o nawrócenie i większy dynamizm duszpasterski. Przekonujące świadectwo zakłada wiarygodne życie Ewangelią.

Mówi o tym bp Romuald Kujawski, ordynariusz brazylijskiej diecezji Porto Nacional. 

Polski biskup misyjny podkreśla, że na synodzie wielokrotnie przypominano, iż bez większego przylgnięcia do Jezusa nie będzie skuteczniejszego i wiarygodniejszego głoszenia. „Nowe czasy i nowe wyznania wymagają „aggiornamento”, czyli odnowienia przeżywania wiary, jako kontaktu osobowego z Chrystusem i poszukiwania nowych dróg dotarcia do człowieka, nowych dróg duszpasterskich” – mówi Radiu Watykańskiemu bp Kujawski.

“Potrzeba nawrócenia i postawy totalnego nastawienia na Jezusa Chrystusa. Być może, że w tym sensie są jeszcze jakieś zahamowania. To jest piękna droga, ale niezmiernie wymagająca, bo obecność oznacza życie razem z tymi ludźmi, rytmem tych ludzi, rozumieniem tych ludzi, zaangażowaniem się w ich problemy. I w tym sensie głoszenie Ewangelii – mówi papieskiej rozgłośni Bp Kujawski. – Stąd też właśnie być może pojawił się ten motyw żonatych księży, bo my przychodzimy, wizytujemy, odjeżdżamy. Jest za mało księży, a pastor protestancki jest na miejscu. Niewątpliwie ta stała obecność jest dużym wyzwaniem i trzeba byśmy się nad tym zastanowili i to przemodlili. Jest to jednak wyzwanie nie tylko skierowane do części hierarchicznej Kościoła, ale i do ludu Bożego. Bo chcemy Eucharystii, Eucharystia tworzy Kościół, ale pytam się: jak żyjemy tą Eucharystią. Wydaje mi się, że trzeba naprawdę dużo formacji, także wiernych, żeby Misterium Paschalnym na co dzień żyć i z niego czerpać siły duchowe do sprostania wszystkim przeciwnościom.”

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7