Prawie 2500 świeckich odpowiedziało konkretnemu kapłanowi na prośbę o modlitwę. Na tym akcja się nie kończy!
Jeśli czytasz te słowa, a jeszcze nie kliknąłeś w czerwony przycisk „Biorę udział” (zobacz tutaj), to stało się tak z jednego z trzech powodów.
Pierwszy: Dotąd nie słyszałeś o akcji „Jesteście otoczeni” (kliknij w link, to usłyszysz). Drugi: O akcji co prawda słyszałeś, ale nie dołączyłeś z obawy, że nie wytrwasz przez miesiąc w codziennej modlitwie za wybranego księdza, że Cię przerośnie taka miesięczna deklaracja. Odwagi! I więcej wiary w moc Ducha Świętego (jeszcze raz zapraszamy do październikowego zwarcia modlitewnych szeregów. WEŹ UDZIAŁ). Wreszcie powód trzeci: Dowiedziałeś się, chciałeś nawet dołączyć, lecz pomyślałeś, że już na to za późno. NA TO nigdy nie jest za późno! Księża (o modlitwę poprosiło ponad 500 księży!) potrzebują tego wsparcia. Zapraszamy, WEŹ UDZIAŁ.
I jeszcze słowo do wszystkich, którzy otaczają modlitewnie wybranych kapłanów. Jest nasz już (na tę chwilę) 2476! Do redakcji dochodzą sygnały wielkiej wdzięczności od księży, w których intencjach prosicie. Tu cytat: „Jesteście bogactwem Kościoła”. A teraz... pełna mobilizacja przed drugą połową akcji. Pamiętajmy codziennie o księdzu, którego wylosowaliśmy.
„Chciałbym, aby to była taka modlitwa, która dotknie moich mar” – mówi w nagraniu poniżej ks. Janusz Badura. „Bo chcę na nowo ożyć. Bo chcę na nowo chodzić. Ale chcę chodzić w Duchu Świętym”.
Dokładnie 41 lat temu, 16 października 1978 r. konklawe wybrało na papieża w ósmym głosowaniu kardynała Karola Wojtyłę. Metropolita krakowski w chwili wyboru odczuł w sercu pytanie, jakie skierował Jezus do Piotra: „Miłujesz Mnie, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci?”. Wyznał to ćwierć wieku później, w trakcie jubileuszowej homilii. Dodał wtedy jeszcze: „Każdego dnia odbywa się w mym sercu ten dialog”.
Do akcji „Jesteście otoczeni” włączyli się kapłani z całej Polski, a także duszpasterze z zagranicy. Wśród zgłaszanych intencji mnóstwo było próśb o wytrwałość, wierność w powołaniu. O powtarzanie „tak” w codziennych dialogu z Jezusem. Kapłani, pamiętamy o Was.
Nad sprawami duchowymi nie mamy pełnej kontroli i należy być ostrożnym.
Synodalność to sposób bycia i działania, promujący udział wszystkich we wspólnej misji edukacyjnej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Symbole tego spotkania – krzyż i ikona Maryi – zostaną przekazane koreańskiej młodzieży.
Wraz z zakorzenianiem się praktyki synodalności w Kościele w Polsce - nadziei będzie przybywać.