W kampanii, obok parafii katolickich, wzięły udział także wspólnoty protestanckie.
W niedzielę o godz. 13-ej zabrzmiały dzwony ponad 40 kościołów w Honkongu na znak protestu przeciwko przemocy ze strony władz i solidarności z demonstrantami. W kampanii, obok parafii katolickich, wzięły udział także wspólnoty protestanckie.
Akcję dzwonienia zainicjowała Theresa Lee, miejscowa katoliczka, która ma nadzieję, że ta inicjatywa poruszy sumienia rządzących i skłoni władze do zaprzestania stosowania przemocy i do demokratycznych zmian. Jej zdaniem ostatni weekend był najgorszym w ciągu trzech miesięcy protestów. W noc poprzedzającą kampanię modlitewną policja aresztowała 40 obywateli, a co najmniej 10 osób zostało rannych na peronie stacji metra Prince Edward. Filmy pokazujące działania policji zamieszczone na portalach społecznościowych obiegły świat. Można na nich zobaczyć funkcjonariuszy brutalnie bijących pałkami demonstrantów i osoby czekające na pociągi.
Zainicjowane pod koniec marca protesty początkowo były masowym sprzeciwem wobec wprowadzenia prawa o ekstradycji do komunistycznych Chin. Wraz z eskalacją konfliktu stały się żądaniem zaprowadzenia demokratycznych reform. Manifestanci domagają się m.in. możliwości wyboru władz Hongkongu w demokratycznych wyborach oraz przeprowadzenia niezależnego śledztwa w sprawie działań policji.
Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.
Symbole ŚDM – krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – zostały przekazane młodzieży z Korei.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Wraz z zakorzenianiem się praktyki synodalności w Kościele w Polsce - nadziei będzie przybywać.