Włocławek: "Polska pod krzyżem" już 14 września

Wyjątkowe spotkanie ewangelizacyjne odbędzie się 14 września na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie pod Włocławkiem. Może zgromadzić nawet 100 tys. osób.

Bp Wiesław Mering, ordynariusz diecezji włocławskiej, która współorganizuje wydarzenie, zwrócił uwagę, że krzyż jest w pasji Chrystusa punktem centralnym i to wokół wokół niego dzieją się najważniejsze rzeczy. - Wśród tych rozmaitych postaw musimy znaleźć swoje miejsce pod krzyżem. Taki jest cel tej niezwykłej modlitwy - przekonuje.

Hierarcha podkreśla, że spotkanie modlitewne "Polska pod krzyżem" jest kolejną okazją do osobistego nawrócenia. - Każdy z nas potrzebuje ciągłego nawrócenia. Kościół nieustająco musi się reformować i nawracać. Chrześcijanie powołani są do własnego nawracania się i przemiany świata. Nawracanie zaczyna się w sercu, we mnie samym - podkreślił biskup.

Spotkanie na terenie aeroklubu Włocławek będzie miało zarówno wymiar osobisty, jak i narodowy. - Zapraszamy wszystkich Polaków, aby niezależnie od tego, gdzie mieszkają, 14 września stanęli pod Krzyżem i podjęli ważną decyzję w sprawie swojego życia - zachęcają twórcy wydarzenia i organizatorzy z Fundacji Solo Dios Basta Maciej Bodasiński i Lech Dokowicz.

Podkreślają, że Kościół to ludzie, często pogubieni, zranieni, chorzy, przeżywający kryzysy. - Pod krzyż zapraszamy wszystkich: którzy są w smutku, lęku, chorobie, którzy są słabi i w potrzebie, którzy się źle mają. Zapraszamy wszystkich, żeby na nowo odzyskać wiarę. Jeśli podejmiesz decyzję, Bóg da łaskę wiary.

Podczas modlitwy "Polska pod krzyżem" uczestnicy spotkania będą prosić o potrzebne łaski dla swoich rodzin, bliskich, sąsiadów oraz nieznajomych, a również dla ojczyzny. - Chcemy prosić Boga, żeby uratował dusze wielu ludzi, którzy dzisiaj czują pustkę w swoim życiu. Kiedy gromy uderzają w naszą wiarę i Kościół, dajmy się poprowadzić Maryi pod Krzyż. Wróćmy do podstaw, do korzeni: do tego, co dla nas najświętsze i najdroższe - dodaje współtwórca inicjatywy Lech Dokowicz.

Teren spotkania dostępny będzie dla pielgrzymów od świtu. Program centralny rozpocznie się o godzinie 11. W programie zaplanowano konferencje, świadectwa i Mszę pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa. Wieczorem odprawiona zostanie wyjątkowa droga krzyżowa. W łączności z Jasną Górą odśpiewany zostanie też Apel Jasnogórski. Wytrwali pielgrzymi będą mogli wziąć w nocnym czuwaniu, którego zwieńczeniem będzie niedzielna Eucharystia.

W całej Polsce organizowane są wyjazdy do Włocławka. Na oficjalnej stronie wydarzenia znajdują się szczegółowe informacje na temat miejsca wyjazdu, godziny i kontaktu do organizatora. Na stronie PolskaPodKrzyzem.pl można też zarejestrować modlitwy organizowane w tym czasie w parafiach, zgromadzeniach zakonnych, szpitalach czy hospicjach. Dotychczas zgłosiło się już ponad 100 parafii, 14 zgromadzeń zakonnych, a także polonijne grupy parafialne w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie.

Modlitwa odbędzie się na terenie Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie koło Włocławka. To miejsce wyjątkowe, gdzie Mszę świętą dla tysięcy pielgrzymów sprawował 7 czerwca 1991 roku św. Jan Paweł II. W czasie homilii powiedział między innymi: […] jest to przedziwne miejsce. Może nie tak bardzo znane na świecie, w Europie, nie tak bardzo znane - Włocławek - które nosi w sobie ten przedziwny zapis w naszym stuleciu, który jest, jak gdyby odpowiedzią na tamten zapis całej cywilizacji nienawiści, śmierci, całej cywilizacji śmierci. Zapis cywilizacji życia, życia przez śmierć, tak jak Chrystus, tak jak Serce Boże.

Dla lepszego duchowego przygotowania się do spotkania pod krzyżem, organizatorzy proszą o modlitwę za Kościół i Polskę, a także ofiary postu i cierpienia.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11