Do zatwierdzenia 8 nowych dekretów upoważnił Kongregację Spraw Kanonizacyjnych Franciszek podczas audiencji, jakiej udzielił 11 czerwca jej prefektowi kard. Angelo Becciu. Dokumenty te dotyczą łącznie 10 osób z Hiszpanii, ze Stanów Zjednoczonych, z Włoch, Mianmaru i Filipin.
Spis otwiera uznanie męczeństwa sług Bożych Marii Colón Gullón Yturriaga i jej dwóch towarzyszek, świeckich, zamordowanych z nienawiści do wiary 28 października 1936 w miejscowości Pola de Somiedo w Hiszpanii w czasie toczącej się tam wojny domowej.
Pozostałe dekrety wiążą się z uznaniem cnót heroicznych następujących sług Bożych:
Augustyna Toltona (1854-97), kapłana ze Stanów Zjednoczonych,
Enzo Boschettiego (1929-93), kapłana z Włoch,
Feliksa Tantardiniego (1898-1991), brata z włoskiego Papieskiego Instytutu Misji Zagranicznych, działającego w Mjanmarze (Birma),
Jana Nadianiego (1885-1940), brata zakonnego (konwersa) ze Zgromadzenia Kapłanów Najświętszego Sakramentu,
Rosario od Nawiedzenia (w świecie Maria Beatrice Rosario Arroyo; 1884-1957), zakonnicy z Filipin, założycielki Zgromadzenia Sióstr Dominikanek od Świętego Różańca,
Marii Pauli Muzzeddu (1913-71), zakonnicy włoskiej, założycielki Towarzystwa Córek Maryi Przenajczystszej,
Marii Santiny Collani (1914-56), włoskiej siostry zakonnej z Instytutu Sióstr Miłosiernych.
Łącznie zatwierdzone przez Ojca Świętego dekrety Kongregacji dotyczą pięciorga sług Bożych z Włoch, trzech męczennic z Hiszpanii oraz po jednej osobie z USA i Filipin. Ponadto jedna z włoskich sług Bożych działała w Birmie (dzisiejsza Mjanma), tym samym również tamtejszy Kościół jest zainteresowany przyszłą beatyfikacją, której termin wyznaczy później osobiście papież.
Franciszek zrezygnował z publikacji adhortacji posynodalnej.
Jako dewizę biskupiego posługiwania przyjął słowa „Ex hominibus, pro hominibus” (Z ludu i dla ludu).