Bp Adam Wodarczyk przewodniczył w kościele Niepokalanej Jutrzenki Wolności Eucharystii z okazji 40. rocznicy KWC.
Duchowny mówił również o pielgrzymce do Warszawy z 2009 r., podczas której dziękowano za 30-lecie Krucjaty, oraz o modlitwie św. Jana Pawła II. - Wiązało się to z błogosławieństwem krzyża, który tam do dzisiaj stoi - przypomniał.
Mówiąc o samym dziele Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, zauważył, że "różnych tłumaczeń, czy to trzeba takiego czynu, czy to konieczne, czy może należy inaczej, było wiele". - KWC jest weryfikacją tego, co jest ofiarą... Ale czy faktycznie ofiarą? Każdy z nas wie, przed iloma pokusami szatańskimi to dzieło nas uchroniło. Wydawałoby się, że to każdy składa ofiarę, ale faktycznie jest tak, że to każdy został uratowany - zauważył bp Wodarczyk.
Zachęcał także członków KWC do wytrwałej modlitwy zwłaszcza za młodzież, która zastanawia się, czy podjąć to niełatwe dzieło. - Dzisiaj młodzi są poddani wielu trudnym bodźcom, więc myślę, że składanie tych deklaracji jest pewnie nawet trudniejsze niż kiedyś. O nich trzeba się bardzo modlić. To jest wielkie wyzwanie! - apelował.
- Kościół, w którym się gromadzimy, jest darem wdzięczności Niepokalanej za uratowanie narodu polskiego od klęski alkoholizmu - mówił przed Eucharystią ks. Władysław Kolorz, który był budowniczym brynowskiej świątyni.
- Trzeba nam powiedzieć, że spotkanie ze św. Janem Pawłem II w Nowym Targu było wielkim umocnieniem i wielką inspiracją dla Ruchu Światło-Życie - podkreślał natomiast ks. Wojciech Ignasiak, duszpasterz trzeźwości archidiecezji katowickiej oraz moderator Ośrodka Profilaktyczno-Szkoleniowego im. ks. F. Blachnickiego w Katowicach.
Krucjata Wyzwolenia Człowieka zrzesza w swoich szeregach całkowitych abstynentów i zmierza do tego, aby jak najwięcej ludzi w imię miłości do Niepokalanej nakłonić do decyzji całkowitej abstynencji od alkoholu. Abstynencja w KWC ma przede wszystkim wartość nadprzyrodzoną, jako akt ekspiacji, wynagrodzenia za grzechy pijaństwa. Chodzi w niej o dobrowolne wyrzeczenie się alkoholu z motywu miłości Boga i bliźniego. Dzisiaj jej członkowie świętowali 40-lecie dzieła w Katowicach.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Temu służy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, bo jest zachętą do dialogu.
Zachęcał ich też do obrony Jezusa Chrystusa w sercach dzieci i młodzieży.
Nie mamy wątpliwości, że obecna władza, po roku wyborów prezydenckich, ponowi próbę...
Jak zwykle na początku nowego roku kalendarzowego spotkał się z ambasadorami w Auli Błogosławieństw.