Wenezuela: naród przeciw Maduro

Episkopat apeluje też do wojska, aby stanęło po stronie narodu i republiki.

W Wenezueli rośnie oburzenie wobec zachowania reżimu prezydenta Maduro, który blokuje napływ pomocy humanitarnej do tego kraju. Zdaniem biskupów są to zbrodnie, które wołają o pomstę do nieba. Episkopat apeluje też do wojska, aby stanęło po stronie narodu i republiki, a nie stało się polityczną gwardią prezydenta w stylu reżimów socjalistycznych.

Jak powiedział Radiu Watykańskiemu bp Ovidio Perez Morales, społeczeństwo jest coraz bardziej skonsolidowane w oporze przeciwko dyktaturze. Przejawia się to również w jednomyślnej postawie episkopatu. "W tym momencie episkopat jest naprawdę zjednoczony w jednoznacznym potępieniu polityki rządu. Pamiętajmy, że episkopat już wiele razy, w sposób systematyczny wskazywał, co jest źródłem, przyczyną wszystkich problemów, z którymi boryka się dziś Wenezuela, wskazując na polityczne plany, które rząd chce narzucić naszemu społeczeństwu. I jest to nie tylko dyktatura, ale totalitaryzm, bo celem Maduro jest pełna kontrola wszystkiego, podporządkowanie całego społeczeństwa własnej ideologii. I jest to ideologia nie tylko o charakterze marksistowskim, komunistycznym, ale połączona z procederem handlu narkotykami, korupcją, którą przeniknięte są środowiska władzy".

Zobacz więcej informacji z Wenezueli

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| MADURO, WENEZUELA

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9