O. Pio u MB Pompejańskiej

Biskup Marek Solarczyk wprowadził do ośrodka duszpasterskiego przy ul. Myśliborskiej 28 relikwie włoskiego stygmatyka.

Relikwie z San Giovanni Rotondo do parafii Matki Bożej Pompejańskiej przywiózł z Krakowa z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów o. Romana Rusek, krajowy duszpasterz Grup Modlitwy Ojca Pio. Ich wprowadzenie dokonało się pięć miesięcy po zawiązaniu się w ośrodku duszpasterskim Matki Bożej Pompejańskiej wspólnoty modlącej się za wstawiennictwem świętego z Pietrelciny.

- Ojciec Pio sam odmawiał Nowennę Pompejańską i zalecał ją odmawiać innym. Przyjeżdżał do Pompejów. Swoje sprawy zawierzał Matce Bożej Pompejańskiej, także w chwilach trudnych, gdy musiał opuścić klasztor. Dziś prosimy za jego wstawiennictwem o szczególne łaski i dary dla naszych rodzin i całej wspólnoty - mówił na rozpoczęcie Mszy św. ks. Roman Kot, administrator ośrodka duszpasterskiego przy ul. Myśliborskiej 28.

O. Pio u MB Pompejańskiej   Agnieszka Kurek-Zajączkowska /Foto Gość Kapucyni sprowadzają relikwie z San Giovanni Rotondo Uroczysta Eucharystia rozpoczęła się pobłogosławieniem relikwiarza przez biskupa pomocniczego diecezji warszawsko-praskiej Marka Solarczyka.

- Wprowadzenie relikwii jest dla nas zaproszeniem i szansą, by odnowić życie z Bogiem. Ojciec Pio przyjmował wszystko, co się w jego życiu dokonywało, przez miłość Boga. Był też wspomożycielem tajemnic ludzi, którzy się do niego kierowali - mówił. Przekonywał, że człowiek powinien wierzyć, że mimo zamieszania i trudności w Bogu należy szukać nadziei, wiary i pocieszenia. - Stajemy i my, ufając, że o. Pio będzie naszym wspomożycielem i orędownikiem. Niech jego wstawiennictwo umocni nas, abyśmy zawsze byli ludźmi błogosławieństw, bo trzeba pamiętać, że świętość Boga potrafi przemieniać życie - wskazał duchowny.

«« | « | 1 | 2 | » | »»
Komentowanie dostępne jest tylko dla .
Pobieranie... Pobieranie...

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10