Wydarzenie przypominające o współczesnych prześladowaniach chrześcijan.
Pragnę podziękować wszystkim, którzy modlili się i modlą za moją mamę. Dziękuję także odważnym sędziom, którzy wydali wreszcie wyrok uniewinniający. Moją wdzięczność kieruję też do wszystkich rządów, które wyrażają troskę o naszą przyszłość – mówiła córka pakistańskiej chrześcijanki Asii Bibi, która po 9 latach więzienia wreszcie została wypuszczona na wolność. Przebywała w nim niesłusznie okarżona o bluźnierstwo przeciw Mahometowi.
Eisham przypomniała, że w lutym tego roku wraz z tatą, mężem Asii Bibi, zostali przyjęci na audiencji przez Papieża Franciszka oraz wzięli udział w zorganizowanym przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie wydarzeniu oświetlenia na czerwono, Koloseum. Miało ono przypomnieć o współczesnych prześladowaniach chrześcijan, a szczególnie Asię Bibi i było wyrazem solidarności z nimi.
Natomiast dziś podobne wydarzenie odbędzie się w Wenecji, gdzie w kolorze krwi zostaną oświetlone najbardziej znane obiekty miasta. Wraz ze Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w potrzebie organizuje je Patriarchat Wenecji. Córka Asii Bibi wyraziła nadzieję na możliwie szybkie odwiedzenie tego miasta.
W wideoprzesłaniu Eisham podzieliła się także wielkim pragnieniem, aby mogła wreszcie zobaczyć i przytulić się do swojej mamy. Asia Bibi bowiem po uwolnieniu z więzienia z powodów bezpieczeństwa została ukryta w nieznanym miejscu i na razie kontakt z nią najbliższych jest niemożliwy. „Bardzo pragnę – dodała Eisham – aby jak najszybciej nasza rodzina mogła wreszcie być razem i szczęśliwa i wolna mogła odwiedzić Wenecję”.
Wraz z zakorzenianiem się praktyki synodalności w Kościele w Polsce - nadziei będzie przybywać.