Rycerze Kolumba przekazali wózki inwalidzkie niepełnosprawnym

11 wózków inwalidzkich przekazali niepełnosprawnym z Podbeskidzia Rycerze Kolumba z Bielska-Białej. Uroczyste przekazanie sprzętu odbyło się 15 lutego w konkatedrze żywieckiej oraz w parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka.

Kapelan Wspólnoty Rycerzy Kolumba w Bielsku-Białej, ks. Jerzy Fryczowski powiedział KAI, że była to część ogólnopolskiej akcji, podczas której ta największa organizacja katolików świeckich na świecie rozdała w całej Polsce łącznie 180 wózków. „W ten sposób uczciliśmy Światowy Dzień Chorego. To drugi raz, kiedy w diecezji bielsko-żywieckiej Rycerze Kolumba wsparli osoby niepełnosprawne ruchowo” ” – dodał kapelan.

W parafii Narodzenia NMP w Żywcu podczas uroczystej liturgii ks. infułat Władysław Fidelus zachęcał mężczyzn do wstąpienia w szeregi tej organizacji. ,,Słowa uczą, a czyny pociągają, a to przecież Rycerze Kolumba już przez 125 lat ukazują nam wiarę przez czyn” – mówił proboszcz parafii Narodzenia NMP w Żywcu.

Po uroczystej Mszy św. w konkatedrze nastąpiło przekazanie wózków dla wspólnoty „Wiara i Światło” z Żywca oraz dla Stowarzyszenia „Dzieci Serc” z Radziechów.

Bielska rada Rycerzy Kolumba, jedyna w diecezji bielsko-żywieckiej, istnieje od dwóch lat i liczy ok. 30 osób. Zakon Rycerzy Kolumba to świecka organizacja mężczyzn-katolików, która powstała w 1881 r. w USA z inicjatywy ks. Michaela McGivneya. Członkowie zakonu zajmują się szeroko pojętą działalnością charytatywną.

Carl Anderson, Najwyższy Rycerz Zakonu Rycerzy Kolumba, jest także członkiem Papieskiej Rady ds. Rodziny, oraz konsultorem Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu. Organizacja liczy ok. 1,75 mln członków, głównie w USA, a ponadto w Kanadzie, Meksyku, innych krajach Ameryki Środkowej i na wyspach karaibskich, na Filipinach, wyspie Guam, a od niedawna również w Polsce.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8