Papież dodał im odwagi

Franciszek otrzymał przedsynodalny dokument młodych.

Na zakończenie watykańskich obchodów Niedzieli Palmowej Ojciec Święty otrzymał dokument młodych, który jest wynikiem tygodniowej pracy uczestników przedsynodalnego spotkania młodzieży z całego świata, jakie właśnie zakończyło się w Rzymie. Wręczył go Ojcu Świętemu przedstawiciel Panamy, bo właśnie w tym kraju odbędą się przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży. Podziękował on Franciszkowi za zaproszenie młodych do przedsynodalnej konsultacji i za dodanie im odwagi do odważnego wypowiadania się na ważkie dla nich tematy.

„Dziękujemy za zaproszenie. W naszej pracy dla młodzieży przeżyliśmy czas komunii niezależnie od kultury i wyznawanej wiary. W tym dokumencie, bardziej niż słowa, powierzamy ci nasze życie i najgłębsze pragnienia naszego serca – mówił do Franciszka przedstawiciel Panamy. – Ufając, że Kościół nadal będzie słuchał głosu młodych mamy nadzieję, iż ten dokument wesprze pracę naszych biskupów oraz całego ludu Bożego w tym procesie synodalnym. Kościół i ty Ojcze Święty z pewnością możecie liczyć na naszą modlitwę”.

Przedsynodalny dokument młodych zostanie włączony do Instrumentum laboris, które przed październikowym Synodem Biskupów o młodzieży i powołaniach otrzymają jego uczestnicy. Dwunastostronicowy dokument składa się z  trzech części. Pierwsza poświęcona jest wyzwaniom i możliwościom, jakie stoją przed współczesną młodzieżą; druga mówi o wierze i powołaniu, rozeznawaniu i towarzyszeniu młodym; a trzecia o formacyjnych i duszpasterskich działaniach Kościoła.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8