To wszystko pokazuje słabość człowieka i Kościoła

Echa wczorajszego spotkania papieża z ofiarami nadużyć seksualnych.

Wielkim echem odbiło się w Chile wczorajsze spotkanie Papieża z ofiarami nadużyć seksualnych, a także jego mocne słowa na temat „nienaprawialnych szkód wyrządzonych dzieciom przez sługi Kościoła”.

O przyczynach tego zjawiska mówi Nello Gargiulo prezes Fundacji Archidiecezji Santiago:

„W tym momencie również temat pedofilii dotyczy Kościoła w Chile. Pamiętam, jak kiedyś dwaj przedstawiciele Episkopatu Włoch byli bardzo zaskoczeni, gdy podczas wizyty w Chile zobaczyli pełne seminaria. Zadawano sobie wtedy jednak pytanie o to, jaka przyszłość będzie z tym związana. Można by powiedzieć, że przyczyną obecnych problemów był być może pośpiech w przyjmowaniu kandydatów, to, że nie przeprowadzono wystarczającej selekcji. Powołania więc wzrastały, ale nie tylko te prawdziwe, również te, które doprowadziły do problemów, od których dziś zarówno Kościół w Chile, jak i na całym świecie próbuje się uwolnić i wrócić na właściwą drogę. To wszystko pokazuje słabość człowieka i Kościoła. Trzeba dziś dążyć do oczyszczenia, pokory. Z pewnością wraz z przybyciem Papieża do Chile łatwiejsza i bardziej konkretna będzie droga do znalezienia rozwiązania obecnych problemów” – powiedział Radiu Watykańskiemu Nello Gargiulo.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9