Ok. 2 tys. młodych osób z 70 krajów bierze udział w tygodniowym spotkaniu w Taizé, dedykowanym osobom w wieku 18-35 lat.
W bogatym programie przewidziane są spotkania m.in. z Jeanem Vanier, Janiną Ochojską i bp. Grzegorzem Rysiem.
Jak wyjaśnia w rozmowie z KAI br. Marek, jedyny Polak we wspólnocie braci z Taizé, to już trzecia edycja dorocznego letniego spotkania dedykowanego młodzieży w wieku 18-35 lat, którzy chcą skonfrontować z Ewangelią wyzwania codziennego życia. Duża popularność wydarzenia, w którym bierze udział ok. 2 tys. młodych z 70 krajów, w tym kilkoro muzułmanów, sprawia, że bracia planują kontynuację spotkań w przyszłości.
W programie spotkania znajduje się m.in. codzienna modlitwa, rozważanie Słowa Bożego, spotkania w grupach dyskusyjnych, a także duży wybór prelekcji i warsztatów, poruszających różnorodne zagadnienia życia społeczna, politycznego, relacji międzykulturowych i międzyreligijnych. Z uczestnikami rekolekcji spotykają się m.in. Jean Vanier, Janina Ochojska, bp Grzegorz Ryś, doradca ministra spraw zagranicznych Francji Jean-Claude Mallet a także goście z krajów arabskich i bliskowschodnich. Młodzież jest też zaproszona do wysłuchania koncertu birmańskiego chóru Freedom Singers, obejrzenia filmu i wysłuchania świadectw opowiadających o życiu i misji br. Roger, założyciela ekumenicznej wspólnoty w Taizé i zapoznawania się z międzynarodowymi inicjatywami ewangelizacyjnymi i wolontariackimi.
Wśród poruszanych tematów nie brakuje tych związanych z migracją, uchodźcami i chrześcijańskim spojrzeniem na dialog międzyreligijnych - także w kontekście pomocy uchodźcom, którymi bracia z Taizé od miesięcy opiekują się w ekumenicznej wiosce.
W spotkaniu, które zakończy się w najbliższą niedzielę, bierze udział ok. 100 Polaków.
Aby - jak wyjaśnił papież - “w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”.
26 stycznia XXV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
Prezydent kraju Claudia Sheinbaum ogłosiła 20 stycznia program „Meksyk Cię obejmuje".
Papież mianował prefekta Dykasterii ds. Dialogu Międzyreligijnego.
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.