Papież Franciszek: wiara wspiera nas w drodze

- Wiara wspiera nas w drodze i nadaje jej sens - podkreślił papież Franciszek w rozważaniu przed dzisiejszą południową modlitwą „Anioł Pański”.

Ojciec Święty nawiązał do czytanego dziś podczas liturgii fragmentu Ewangelii wg. Mateusza, mówiącym o Jezusie kroczącym po wodzie.

Franciszek zauważył, że opowieść ta zawiera bogatą symbolikę i każe nam zastanowić się nad naszą wiarą, zarówno jako poszczególnych osób, jak i jako wspólnoty kościelnej.

„Wołanie Piotra: „Panie, każ mi przyjść do siebie!” i jego krzyk: „Panie, ratuj mnie!” są bardzo podobne do naszego pragnienia, aby poczuć bliskość Pana, ale także do strachu i niepokoju, które towarzyszą najtrudniejszym chwilom naszego życia i naszych wspólnot.” Ojciec Święty dodał, że jeśli nie uczepimy się słowa Pana, ale radzimy się horoskopów i wróżbitów, to zaczynamy iść na dno.

„Dzisiejsza Ewangelia przypomina nam, że wiara w Boga i w Jego słowo nie otwiera nam drogi, gdzie wszystko jest proste i spokojne; nie uwalnia nas od burz życiowych. Wiara daje nam pewność takiej Obecności, która pobudza nas do przezwyciężenia burz egzystencjalnych.”Papież podkreślił, że wydarzenie to jest wspaniałym obrazem rzeczywistości Kościoła, której nie ocala męstwo i zalety tworzących go ludzi: gwarancją przed zatopieniem jest wiara w Chrystusa i w Jego Słowo.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11