Modlitwa jak wentyl bezpieczeństwa

Kolejna polityczna awantura jest dobrym momentem, żeby pokazać, że potrafimy zrobić coś ponad podziałami i spuścić nieco pary, bo ciśnienie niebezpiecznie rośnie i grozi wybuchem.

To, co dzieje się obecnie w polityce, mamy na własne życzenie. Co chwila ktoś z polityków nam o tym przypomina i poniekąd ma rację. Poniekąd, bo prawdą jest, że każdy głosuje, jak głosuje, z własnej, nieprzymuszonej woli. Ale czy na pewno głosowaliśmy za tym, co możemy kolejny raz obserwować w Sejmie?

Wyniki ostatnich wyborów prezydenckich i parlamentarnych były takie, a nie inne, bo obrzydła nam już arogancja, buta i hipokryzja poprzedniej władzy. Zapadła zatem decyzja o zmianie. Zmiana okazała się radykalna i - wiadomo - cała władza trafiła w ręce jednej partii. Kredyt zaufania - gigantyczny. Odpowiedzialność - jeszcze większa. Nadzieje pokładane w tej zmianie - ogromne.

Nie mogę pojąć, dlaczego Prawo i Sprawiedliwość działa tak, jakby za wszelką cenę posłom zależało na roztrwonieniu tego poparcia i popełnieniu wielu błędów poprzedników - tyle że w krótszym czasie.

Bardzo niedobrze by było, gdyby to poszło w tym kierunku. Przede wszystkim przykre jest to, że PiS prezentuje się od dawna jako partia reprezentująca konserwatywne, chrześcijańskie wartości. Tym samym daje okazję do dyskredytowania tychże.

Rzecznik episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik zwrócił uwagę, że od polityków - a już szczególnie tych, którzy występują z hasłami chrześcijańskimi na sztandarach - mamy prawo oczekiwać przede wszystkim troski o dobro wspólne, dobro państwa. Nie powinno tu być miejsca na stawianie partyjnych interesów czy osobistych niechęci na pierwszym miejscu.

Szkoda by było, żeby szanse, które pojawiły się po ostatnich wyborach, zostały pogrzebane. Dlatego też redakcja "Gościa Niedzielnego" proponuje akcję modlitewną. Chodzi o to, żeby każdego objąć modlitwą i prosić Ducha Świętego o potrzebne dary. Bez znaczenia, z jakiego ugrupowania pochodzi, bo akurat Duch Święty nie przejmuje się tym, jaką, kto legitymację partyjną nosi w kieszeni. Aby wziąć udział, trzeba przejść TUTAJ.

Moim zdaniem to lepsze niż kolejne marsze, protesty i awantury, bo tych już mamy serdecznie dość. Przepychanki i agresja z areny politycznej przenosi się już od dawna pomiędzy Polaków. Zróbmy wreszcie coś razem. Czas uruchomić wentyl bezpieczeństwa i obniżyć nieco ciśnienie, które kolejny raz niebezpiecznie wzrosło i grozi wybuchem. Lepiej temu zapobiec niż czekać, aż nastąpi, bo jego skutki mogą być trudniejsze do opanowania niż nam się wydaje.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Gość
  19.07.2017 22:06
  cyt ( Przede wszystkim przykre jest to, że PiS prezentuje się od dawna jako partia reprezentująca konserwatywne, chrześcijańskie wartości.) - a co w tym przykrego bo nie rozumiem .to że paru zasiedziałych sędziów musi ruszyć swoje tyłki i opuścić urzędowanie ? oni i tak nie idą na emeryturę - bo pensję mają zawsze takie same . a może to że paru polityków odej gromady koryta odsunięto i są zdegustowani ? - robol robi za 1500 na ręke - teraz ma szansę chociaż wczśniej na emeryturę przejść - poprzednicy kobietom chcieli dołożyć 5 lat pracy . dzsiejsi dali po 500 na dziecko . w nosie mam modlitwy za warchołów z po, psl i całej reszty - pomodlić się mogę za tych obecnie rządzących bo przynajmniej coś dobrego robią . pozsdrawiam
 • Awa
  20.07.2017 19:11
  Awa
  Mam imperatyw napisania komentarza pod artykułem imperatyw ale nie widzę możliwości.
 • Gość
  20.07.2017 21:42
  Pan Redaktor dziwi sie dopiero teraz? No coz, mi wystarczyly 2 lata rzadow PiSu 10 lat temu. Niczego dobrego sie po aktualnych rzadach nie spodziewalam, wiec i rozczarowac mnie nie moga, bo mnie nie oszukali. Tylko pojac nie moge, dlaczego, mimo jawnie zlych owocow (o tych 500 zlotych na kredyt, ktore te same dzieci beda splacac z odsetkami nie mowiac), tylu katolikow nie chce przejrzec na oczy i woli wierzyc w wydumane “znaki z nieba“ (“ratowanie Hostii“, wybor w Zeslanie Ducha sw) i puste obietnice przedwyborcze, zlamane chocby i dzis (odrzucenie referendum) niz przyznac sie przed soba, ze PiS nie ma nic z wiara i Ewangelia wspolnego?
 • nika
  21.07.2017 11:55
  Zgadzam się z Panem w 110% !! Tylko że modlitwy potrzebuje całe społeczeństwo, a nie tylko ci, co obecnie sprawują jakąkolwiek władzę (są władzą?? - czasem tak się chyba czują, ale każda forma władzy to zawsze ogromna pokusa). Coraz bardziej widzę, że diabeł zamiata u nas ogonem, jak może. Pycha, "my wiemy lepiej", a także wzajemna niechęć i narastająca agresja widoczne nawet u zwykłych obywateli (widoczne czasem także na forum) powoduje, że nawet zwykły zmysł krytyczny zanika, o rzeczywistym szukaniu dobra (nie - korzyści) nie mówiąc... Błogosławieni pokój czyniący...! Ten, jakiego świat dać nie może... Musimy się modlić. Pilnie!!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8