Pectus, bp Ryś, Krosny i taternicy w sutannach

Chociaż zapisy na 24. Salwatoriańskie Forum Młodych zostały zamknięte, są wydarzenia, na które warto zajrzeć choćby na jeden wieczór. Do zobaczenia w Dobroszycach!

Coroczne spotkanie dla młodzieży rozpocznie się już 8 lipca. Miejsca rozeszły się jak ciepłe bułeczki, ale trudno się dziwić. Oferta, jaką przygotowali salwatorianie, jest naprawdę atrakcyjna. Wakacje z Panem Bogiem zwracają uwagę młodych, gdy organizowane są z pomysłem, w niekonwencjonalny sposób.

Po pierwsze, jak magnes przyciąga młodzież szeroka gama warsztatów, na których uczestnicy mogą rozwijać lub poznać swoje pasje i talenty. W tym roku zaplanowano aż 21 grup, w tym po raz pierwszy: dj-owanie, iluzja karciana, warsztat liturgiczny, rozwoju osobistego (coaching) i mozaika. A oprócz tego m.in. piłka nożna, pierwsza pomoc, język migowy, beat box, fotografia, teatr.

- Tegoroczne forum poświęcamy Pismu Świętemu, o którym chcemy dużo mówić. Jak powszechnie wiemy w Kościele, wiara katolicka przekazywana jest za pomocą Tradycji i właśnie Pisma Świętego i my tutaj dotykamy tematu Biblii. Będziemy zachecać młodych ludzi, by wsłuchiwali się w słowo Boże - żywe, mocne i skuteczne. Ono daje daje odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania młodego społeczności, tylko trzeba się na nie otworzyć - przekonuje ks. Łukasz Anioł SDS, jeden z organizatorów.

Salwatoriańskie Forum Młodych to nie tylko modlitwa, spotkanie z Bogiem i rozwojowe warsztaty, ale także rozrywka i nauka w przystępny sposób, którą przekazują zaproszeni goście. Na tę część forum zapraszamy każdego zainteresowanego do Dobroszyc przy ul. Stawowej 23.

 • Iluzjonista Tomasz Kabis - 9 lipca (niedziela)​​​​​​, godz. 19:30
  Jako ośmiolatek odkrył w sobie pasję do iluzji. Od tamtego momentu robił wszystko, by spełnić swoje marzenia o występach. Myślicie, że się udało? Z całą pewnością! Dziś robi niepowtarzalne widowisko łącząc pokazy iluzjonistyczne z kabaretem. Poza tym dzięki swojej pasji pomaga dzieciom, wspierając różne fundacje.
 • Coach Arkadiusz Nepelski - 10 lipca (poniedziałek), godz. 15
  Z wykształcenia polonista, zawodowo zajmujący się wspieraniem młodych ludzi w odkrywaniu własnej drogi zawodowej. Założyciel i prezes klubu wystąpień publicznych Toastmasters. Czerpiąc ze swoich różnorodnych doświadczeń edukacyjnych (szkoła teatralna, informatyka, filologia rosyjska) oraz zawodowych (m. in. praca w gastronomii, pośrednictwo nieruchomości, założenie własnej firmy) przekazuje, jak w gąszczu wyborów znaleźć pomysł na siebie.
 • ks. Jakuba Bartczak - 11 lipca (wtorek), godz. 15
  Choć twierdzi, że chce być „zwykłym księdzem na parafii”, daleko mu do szablonowego proboszcza. Prawdopodobnie najlepszy raper wśród polskich księży i jedyny ksiądz wśród polskich raperów. Na forum opowie  o prawdziwym hip-hopie, swojej drodze do Boga i jak realizuje wezwanie: "Co słychać?".
 • bp Grzegorz Ryś - 12 lipca (środa), godz. 15
  Krakowski duchowny porusza serca nawet młodego człowieka! Dlaczego? Bo bardzo prosto dzieli się swoim doświadczeniem tego, co słyszy od Boga. Nauk, homilii i konferencji bp. Grzegorza Rysia można słuchać w każdym czasie, ponieważ poruszają fundamentalne sprawy w życiu duchowym każdego chrześcijanina. 
 • Małżeństwo aktorów: Michał Chorosiński i Dominika Figurska - 13 lipca (czwartek), godz. 15
  Popularni z ekranu telewizji czy teatru aktorzy dd lat mówią o swojej głębokiej wierze w Boga i wartości rodziny. 
 • Taternicy ks. Jan Bukowiec SDS i Marek Krawczyk CM - 14 lipca (piątek), godz. 15
  ks. Jan Bukowiec SDS (salwatorianin), na co dzień rektor kościoła MB Ostrobramskiej w Więciórce. Obok swoich obowiązków, każdą wolną chwilę poświęca swojej pasji – wędrówce po górach, które fascynują go od dzieciństwa. Zdobywając różne szczyty odkrywa w stworzonym święcie piękno Boga, a każde wyjście w góry traktuje jako egzamin własnych sił i możliwości. W swojej pracy duszpasterskiej często porównuje życie na ziemi do ciężkiej pracy w zdobywaniu szczytów duchowych i wspaniałej relacji z Bogiem. Zdobył już m.in. najwyższy szczyt Ameryki Północnej McKinley’a (6190 m n.p.m.) i Ameryki Południowej Aconcaguę (6960 m n.p.m.). Marzy o wejściu zimą na K2 (8611 m n.m.p.), ponieważ nikomu nie udało się jeszcze tego dokonać.
  ks. Marek Krawczyk CM (Misjonarz Świętego Wincentego à Paulo), dla niego wyprawa w góry (nieważna wysokość), to przede wszystkim odkrywanie harmonii pomiędzy Bogiem, człowiekiem i naturą. Jak mówi: „W tej harmonii muszą być spełnione trzy warunki: jeśli Pan pozwoli, jeśli góra pozwoli i jeśli moje siły pozwolą. Alpinizm to nie tylko zdobywanie szczytów, ale zmaganie się ze sobą samym i pokonywanie swoich słabości”. Każda przygoda w górach to dla niego nie tylko mocne wrażenia i zdobywanie niezapomnianych widoków, ale także wielka nauka kruchości i małości ludzkiego życia, nauka pokory oraz doceniania najmniejszej chwili w życiu, która staje się najcenniejszą: „Po wyprawie wróciliśmy odmienieni. Na nowo odkryliśmy smak i wartość kubka gorącej herbaty, kawałka czekolady”.
 • Kabaret "Świerszczychrząsz" - 14 lipca (piątek), godz. 20:30
  Polski kabaret pochodzący ze Szczebrzeszyna. Tworzą go Marcin Wąsowski i Michał Łysiak.
 • Zespół "Pectus" - 15 lipca (sobota), godz. 20:30
  Jedną z najpopularniejszych formacji pop-rockowych w Polsce.
 • Mim Ireneusz Krosny - 16 lipca (niedziela), godz. 17:30
  Tworzy autorskie, pantomimiczne spektakle komediowe. Siła jego sztuki pochodzi z dwóch źródeł. Po pierwsze jest to kreatywność i związane z nią niezwykłe poczucie humoru. Drugim źródłem jest oryginalny własny styl. Krosny wypracował własną technikę poruszania się po scenie. Jego technika jest przezroczysta – czyli czyni każdy ruch zrozumiałym. Kilka razy gościliśmy już pana Ireneusza na naszych spotkaniach, nieustannie zaskakuje olbrzymią dawką humoru i dobrej zabawy!
 • Zespół "Bethel" - 16 lipca (niedziela), godz. 20:30
  Na koncertach Bethel można zarówno poskakać przy rytmach szybkiego ska, jak i kołysać się przy łagodnym roots reggae i dubie.
  Zespół najlepiej czuje się właśnie podczas energetycznych występów na żywo. 500 koncertów po całej Polsce i za granicami państwa mówi samo za siebie. 
«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9