Duch Święty spoczywa na każdym, a potem łączy wszystkich

Ojciec Święty w uroczystość Zesłania Ducha Świętego przestrzegł przed dwoma pokusami.

- To On jest w istocie darem paschalnym w pełnym tego słowa znaczeniu. Jest to Duch Stworzyciel, który zawsze dokonuje rzeczy nowych - mówił dziś papież Franciszek podczas Mszy Świętej w uroczystość Zesłania Ducha Świętego. 

Ojciec Święty podkreślił, że działanie Ducha Świętego polega na tym, ze najpierw spoczywa on na każdym a potem wszystkich łączy. Zauważył, że każdemu daje dar i gromadzi wszystkich w jedności. 

TŁUMACZENIE: 
„Innymi słowy, ten sam Duch tworzy różnorodność i jedność, kształtując w ten sposób lud nowy, zróżnicowany i zjednoczony: Kościół powszechny. Najpierw z wyobraźnią i nieprzewidywalnością tworzy różnorodność. W każdym czasie sprawia rzeczywiście rozkwit nowych i różnych charyzmatów.” 

Franciszek przestrzegł przed tym, że czekają na nas dwie pokusy. Pierwsza to do dążenie do różnorodności bez jedności. Przeciwną pokusą jest natomiast dążenie do jedności bez różnorodności. TŁUMACZENIE: 
„Nasza modlitwa do Ducha Świętego jest zatem prośbą o łaskę przyjęcia Jego jedności, spojrzenia obejmującego i miłującego niezależnie od preferencji osobistych, Jego Kościoła, naszego Kościoła; zatroszczenia się o jedność pośród wszystkich, aby wyeliminować trujące plotki siejące niezgodę i zazdrość.” 

Na zakończenie Franciszek przypomniał, że Duch jest pierwszym darem Zmartwychwstałego i zostaje dany przede wszystkim po to, aby przebaczać grzechy. Przebaczenie jest zatem spoiwem i największą miłością. Jak podkreślił papież, przebaczenie daje nadzieję, bez przebaczenia nie można budować Kościoła.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Gość
  04.06.2017 21:07
  "Na zakończenie Franciszek przypomniał, że Duch jest pierwszym darem Zmartwychwstałego i zostaje dany przede wszystkim po to, aby przebaczać grzechy. Przebaczenie jest zatem spoiwem i największą miłością. Jak podkreślił papież, przebaczenie daje nadzieję, bez przebaczenia nie można budować Kościoła" - AMEN. Z przyjemnością obserwuję jak ludzie się często nawracają odkąd Papieżem jest Franciszek. Mam 2 znajomych w pracy, którzy przez wiele lat byli poza KK. Powrócili odkąd zaczęli wsłuchiwać się w Jego nauki. Chwała mu za to.
 • śwjacenty
  05.06.2017 09:46
  Szanowny @Piotrze wyjaśnij mi proszę, jak logicznie godzisz stwierdzenia o protestantach, którzy odeszli od prawdziwej wiary (jako tacy znajdują się poza Kościołem) i protestantyzmie, który jest zły i heretycki (jako taki znajduje się poza Kościołem), ze stwierdzeniem, że protestantyzm doprowadził do podzielenia Kościoła ? Czy zauważasz tu sprzeczność ? Albo protestanci podzielili Kościół i należą do jednej z jego części, albo protestanci opuścili Kościół, który nie jest podzielony, co najwyżej uszczuplony.
 • Anna Panna
  05.06.2017 11:58
  Chciałabym się jeszcze dowiedzieć, czy do ŚWIĘTEJ RÓŻNORODNOŚCI należą także bracia sataniści? Bo jeśli tak, to karygodne byłoby ich WYKLUCZENIE.
 • Gość
  08.06.2017 11:46
  łączy wszystkich biednego Fidela czy Baumana też
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11