List apostolski Franciszka o sanktuariach w ewangelizacji

Są one szczególnym znakiem wiary prostej i pokornej.

Listem apostolskim motu proprio „Sanctuarium i Ecclesia” – „Sanktuarium w Kościele” Ojciec Święty przeniósł kompetencje dotyczące sanktuariów na Papieską Radę ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji. Dotychczas zależały one od Kongregacji ds. Duchowieństwa. Równocześnie Papież podkreśla, że sanktuaria na całym świecie są stale szczególnym znakiem wiary prostej i pokornej. Doświadcza się w nich głęboko bliskości Boga, Jego Matki i świętych. Nie można ich niedoceniać, bo byłoby to ze szkodą dla działania Ducha Świętego i dla życia łaski – podkreśla Franciszek.

Odtąd dykasteria nowej ewangelizacji będzie m. in. ustanawiać międzynarodowe sanktuaria i zatwierdzać ich statuty, jak też promować duszpasterstwo w sanktuariach. Ma ona również organizować krajowe i międzynarodowe spotkania celem odnowy duszpasterstwa pobożności ludowej i pielgrzymek czy też dbać o formację duszpasterzy sanktuariów. Oczywiście kompetencje Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji nie naruszają w niczym uprawnień należnych miejscowym władzom kościelnym. Dokument Ojca Świętego wejdzie w życie za dwa tygodnie.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7