Włosko-rosyjski ekumenizm

Patriarcha Cyryl spotkał się z przebywającą w Moskwie włoską delegacją na czele z kard. Angelo Bagnasco, który przewodniczy Konferencji Biskupów Włoch i jednocześnie Radzie Konferencji Episkopatów Europy.

W skład delegacji wchodzą przedstawiciele episkopatu oraz kultury i mediów katolickich. Uczestniczyli oni w roboczym posiedzeniu w ramach Forum Dialogu Społeczeństw Włochy-Rosja. 

Cyryl I podkreślił wagę tego roboczego posiedzenia, gdyż jego zdaniem Włochy i Rosja przeżywają podobne problemy, przy czym w obydwu krajach istnieje tradycja chrześcijańska. Stanowi do przyczynek do wspólnej dyskusji i analiz, a zwłaszcza do obrony wartości chrześcijańskich. Ze swej strony kard. Angelo Bagnasco przekazał pozdrowienia od biskupów włoskich i Rady Konferencji Episkopatów Europy. Przypomniał zeszłoroczne spotkanie Ojca Świętego i patriarchy na Kubie, które dało nowy impuls w stosunkach prawosławno-katolickich. Wskazał na  spotkanie w Paryżu, w którym uczestniczył również Cyryl I, a na którym katolicy i prawosławni analizowali problemy terroryzmu. Kard. Bagnasco był poruszony faktem, że w tej kwestii prawosławni i katolicy mówili jednym głosem.

Na oddzielnym spotkaniu włoskiego kardynała przyjął przewodniczący  Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych metropolita Hilarion Ałfiejew. Obaj hierarchowie uznali za bardzo pożyteczne posiedzenie robocze włosko-rosyjskiej grupy dialogu społeczeństw i postanowili kontynuować takie spotkania.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 1 2 3 4 5 6