Kościół apeluje o walkę z handlem ludźmi

Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi będzie obchodzony 8 lutego.

Należy opracować ogólnokrajowy program walki z handlem ludźmi – takie wezwanie kieruje do rządu Francji bp Jacques Blaquart. Przewodniczący Rady na rzecz Solidarności przy francuskim episkopacie podkreśla, że problem ten ma charakter globalny, a przeciwdziałanie mu wykracza poza odpowiedzialność pojedynczych państw. Powyższy apel znajduje się w komunikacie wydanym przez biskupa Orleanu przed Międzynarodowym Dniem Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi, który będzie obchodzony 8 lutego. 

Bp Blaquart zauważa, że handel ludźmi często uważa się za zjawisko minione, ewentualnie ograniczone do odległych krajów na innych kontynentach. Jednak także dziś jego ofiarą pada wiele dzieci oraz imigrantów. Nie zniknęły bowiem przyczyny problemu, takie jak kryzysy, konflikty, klęski żywiołowe czy właśnie wędrówki ludności.

Francuski hierarcha przypomina, że w walkę z handlem ludźmi angażuje się na różnych szczeblach wiele organizacji chrześcijańskich. Towarzyszą one jego ofiarom, chronią osoby zagrożone, szkolą odpowiedni personel, budują świadomość społeczną. Dzieci, zwłaszcza imigrantów i uchodźców, „należy chronić przed tego rodzaju przestępczością” – wskazuje bp Blaquart, a potrzeba do tego, jego zdaniem, „prawdziwej polityki publicznej” i „konkretnych działań socjalnych”. Wśród tych ostatnich wymienia on zapewnienie najmłodszym „dachu nad głową, jedzenia, opieki zdrowotnej, edukacji i kształcenia zawodowego, a także pomocy prawnej”. Wskazuje też na konieczność „przyznania statusu ofiar tym nieletnim, którzy padli ofiarą handlu ludźmi”.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9