Bp Tomasik: nieprawdą jest, że Kościół domaga się więzienia dla kobiet

Tysiące wiernych uczestniczyło w diecezjalnej pielgrzymce rodziny różańcowej diecezji radomskiej, do sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole. Mszy świętej polowej przewodniczył biskup radomski Henryk Tomasik, który mówił do zebranych, że "różaniec stał się potężnym orężem w rękach ludzi wiary i może pomóc w rozwiązywaniu różnych spraw rodzinnych, osobistych, a także politycznych". W modlitewnym spotkaniu uczestniczyło 4 tys. osób z 114 parafii.

Bp Tomasik wiele uwagi poświęcił wartości ludzkiego życia. Przypomniał, że w 33. dniu życia dziecka w łonie matki, pojawiają się zalążki mózgu, w 40. dniu są już ślady promieniowania mózgu, a w 21. dniu bije serce dziecka. "Czy to zależy od Kościoła, od Ewangelii, światopoglądu? Jak można mieć wątpliwości, czy to jest człowiek. Wszystko sprowadza się do pytania - To jest człowiek, czy nie? Kościół głosi zawsze niezmienne prawa. Nieprawdą jest, że Kościół domaga się więzienia dla kobiet. To nieprawda. Oświadczenie Episkopatu Polski z 16 kwietnia 2016 roku jest bardzo jasne. Chronimy wartości życia, ale nie chcemy żadnego więzienia dla kobiet. To byłoby coś strasznego. Popatrzmy jak jesteśmy manipulowani. Potrzebna jest wielka modlitwa w intencji ojczyzny, aby wzrastało dobro, szacunek dla życia każdego, także tego niedołężnego, niepełnosprawnego" - mówił duchowny.

Biskup podkreślił również znaczenie modlitwy różańcowej. - Kółka różańcowe w naszych parafiach służyły rozmodleniu parafii. To kółka różańcowe pierwsze organizowały modlitwę za zmarłego mieszkańca miejscowości. To kółka różańcowe podejmowały wielką modlitwę o powołania i misje. To osoby z tych kółek najczęściej pomagały duszpasterzom w rozwiązywaniu problemów parafii czy duszpasterskich - zaznaczył ordynariusz radomski.

Ks. Szymon Mucha, krajowy Moderator Żywego Różańca, kustosz sanktuarium podkreślił, że "diecezjalna rodzina różańcowa jest piękna, wspaniała i duża". - Ponad 50 tys. osób należy do stowarzyszenia Żywy Różaniec. Naszą ideą jest codzienna modlitwa różańcowa. Odmówiona jest jedna tajemnica różańcowa, ale wspólnie przez 20 osób. I to jest siła jedności, mimo, że każdy odmawia modlitwę osobno, ale wszyscy uczestniczą w jej owocach - powiedział ks. Szymon Mucha.

Przed Eucharystią konferencję wygłosił kanclerz kurii diecezjalnej ks. prał. Edward Poniewierski. Uczestnicy mogli też wysłuchać koncertu zespołu ludowego z ziemi opoczyńskiej. Tegoroczna pielgrzymka odbyła się pod hasłem "Polsko - odmawiaj gorliwie Różaniec".

«« | « | 1 | » | »»
 • Kobieta bb
  02.10.2016 21:10
  Drodzy administratorzy portalu, proszę sie nie bać publikować prawdy! Wszyscy czytelnicy powinni wiedzieć, że Gazeta Wyborcza chwali (!) episkopat za promowanie automatycznej bezkarności kobiet za aborcję! I uczestniczki czarnych marszy też uważają, że bezkarność kobiet za mord na dziecku jest ich prawem, którego nie wolno im odbierać! One w pełni popierają głos episkopatu ws. niekarania za aborcje! Postulat niekarania za aborcje jest głównym postulatem środowisk lewicowych na całym świecie(!). Mamy zatem do czynienia z niezwykle postępowym stanowiskiem episkopatu! Czy my, katolicy, mamy sie z nim zgadzać??
 • Kobieta bb
  02.10.2016 22:57
  Uznanie, że są w tym kraju takie osoby (czyt. wszystkie kobiety bez wyjątku!), które mogą bezkarnie ZABIJAĆ DZIECI, jest upadkiem praworządności (!). Jest upadkiem państwa, jest objawem moralnej zgnilizny. Jeśli przejdzie pomysł episkopatu, jeśli posłowie dadzą się zastraszyć tej lewicowej propagandzie o niekaraniu kobiet, to co prawda pan Zenek pójdzie siedzieć, jak da dziewczynie pieniądze na aborcje, ale już pani Mariola będzie mogła spać spokojnie jako praworządny obywatel RP, jeśli rozsiądzie się na fotelu ginekologicznym i zażąda usunięcia dzieciaka... STASZNE! Na szczęście w obywatelskim projekcie ustawy Stop Aborcji jest moim zdaniem najlepsze z możliwych rozwiązań, tzn. kobieta może zostać CAŁKOWICIE ZWOLNIONA z kary za zabicie dziecka, jeśli SĄD uzna, że została do tego przymuszona siłą itp, ale nie będzie bezkarności z automatu! Mówimy o zabijaniu ludzi w końcu, o rzezi niewinnych, o rzezi na dzieciach! A ludzie martwią się o oprawców- przerażajace!!
 • gość2
  03.10.2016 09:46
  Moim skromnym zdaniem postulować karanie kobiet powinny mieć prawo wyłącznie te osoby, które świadomie zrezygnowały z aborcji wg trzech przesłanek: urodzenia dziecka z bardzo głęboką wadą, urodzenia w stanie realnego zagrożenia zdrowia i życia, urodzenia z gwałtu.
 • KJUEH
  03.10.2016 15:49
  W porzo , podziękowania dla portalu gosc.pl : )
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8