Różańcem w znieczulicę

Obrońcy życia zachęcają na Facebooku do modlitwy różańcowej w intencji posłów głosujących nad projektami dotyczącymi aborcji, „by mieli otwarte serca i prawe sumienia”.

Jedna z inicjatorek akcji przypomina, że w październiku, miesiącu poświęconym Matce Bożej Różańcowej, posłowie podejmą decyzję o tym, „czy życie dzieci podejrzanych o chorobę będzie w pełni chronione, czy nadal zamiast fachowej opieki lekarskiej czeka je śmierć”. Obrończyni życia zaprasza do modlitwy dziesiątkiem Różańca świętego w intencji przedstawicieli polskiego sejmu, „aby kierowali się prawdziwą troską o ochronę każdego życia”.

„Każde życie ludzkie jest niepowtarzalne i wyjątkowe. Nie trzeba być specjalnie uczonym, by umieć zrozumieć, co znaczy mieć życie od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Nie można dać się zwieść fałszywym ideologiom, propagowanym przez środowiska proaborcyjne, jakoby poczęty człowiek ukształtował się dopiero w którymś tygodniu, miesiącu czy też może dopiero w momencie narodzenia” – napisała działaczka pro-life.

Planowane na 27 września głosowania w Sejmie m.in. nad projektami dotyczącymi aborcji nie odbyły się i zostały przeniesione na kolejne, 23. posiedzenie Sejmu. Posłowie mieli głosować m.in. nad projektami ws. aborcji wniesionymi przez Ruch Palikota i Solidarną Polskę. Pierwszy zakłada całkowite zniesienie zakazu przerywania ciąży, drugi jest propozycją usunięcia z obecnego prawa możliwości dokonywania aborcji ze względu na upośledzenie płodu.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8