Zbudować dom na miarę

Wyjątkowym świadectwem o poszukiwaniu najgłębszych pragnień w pracy zawodowej i budowaniu domu duchowego i materialnego podzielili się podczas ŚDM przedstawiciele Stowarzyszenia Architektów Katolickich.

Spotkanie pod hasłem "Nie boję się myśleć inaczej: o pracy, o inwestycji życia, o domu na miarę" odbyło się w ramach Akademii Pracy Centrum Powołaniowego Światowych Dni Młodzieży.

- Chcemy pokazać tym młodym ludziom, że nie można myśleć schematycznie w podejściu do pracy. Że minęły już czasy "bezpiecznych" etatowych posad, które są do końca życia. Chcemy ich zachęcić do otwartości na nowe wyzwania i niezasłaniania się przed nimi brakiem kwalifikacji – powiedziała 29 lipca współorganizatorka spotkania, Anna Tempińska.

W czasie prelekcji opis doświadczeń związanych ze ścieżką zawodową prelegenci łączyli z przedstawieniem myślenia o budowaniu domu - zarówno tego materialnego, jak i duchowego.

- My też tego poszukiwaliśmy i chcemy się tym dzielić. Bóg chce, byśmy za Nim podążali. Jeżeli wiara przenika się z życiem codziennym, to powinna mieć odzwierciedlenie także w pracy oraz życiu rodzinnym - dodał Michał Tempiński, mąż Anny.

Podczas wydarzenia wskazano także, że świat często zakłóca odbiór własnych potrzeb i często ludzie mylą pragnienia z zachciankami.

- Młodzi ludzi często są karmieni papką informacyjną, która zakłóca i zaburza odbiór prawdziwych potrzeb - powiedziano, wskazując, że trzeba się wsłuchiwać w swój wewnętrzny głos.

Swoimi przemyśleniami młodzi architekci, ale także ich rodziny i sympatycy chcą dzielić się w ramach projektu "Dom na miarę". – To ma być coś szerszego niż tylko projektowanie murów wynikające z naszej pracy. To chęć propagowania zmiany myślenia, a w konsekwencji podejścia do inwestowania i budowania domu rodzinnego we wszystkich jego aspektach z Bożym zamysłem - powiedział Tempiński.

Anna Tempińska podczas spotkania zachęciła młodych do tego, by unikali "wyważania drzwi, które już wcześniej zostały otwarte".

- Nie bójcie się korzystać z wiedzy ludzi bardziej doświadczonych - my także z tego korzystamy. Nazywamy to relacją mistrz-uczeń - powiedziała.

Jednym z mentorów młodych architektów jest ks. Lucjan Bielas, opiekun duchowy projektu, a także Stowarzyszenia Architektów Katolickich.

- Dom to rodzina, ale dom to także pole i środki produkcji. Potrzeba chrześcijańskiego spojrzenia na pracę - nie jako na obowiązek, ale jako na wartość. Ważne jest również dbanie o relacje w pracy, bo one przekładają się na brak konfliktów. Trzeba pokazać młodym pokoleniom, jak istotna jest ewangelizacja w środowisku zawodowym - podkreślił.

Dzisiejsze spotkanie wywarło bardzo mocne wrażenie na uczestnikach.

- Ten wykład był bardzo inspirujący. Jestem teraz na rozdrożu drogi zawodowej - czuję, że pracą w korporacji tłamszę własne pragnienia. To spotkanie bardzo mnie zmotywowało i dodało odwagi - powiedziała Karolina z Warszawy.

- Jestem po studiach ekonomicznych. Dziś zobaczyłem, jak młode osoby odkryły i potwierdziły pewne prawidłowości, o których się uczyłem. Bardzo mi się podobało, że zwrócono uwagę, jak ważne na ścieżce zawodowej są głębsze relacje z innymi ludźmi, a nie traktowanie ich tylko jako klientów lub współpracowników - dodał z kolei Piotr z Bielska.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9