W piątek młodzież z całego świata spotkała się na tarnogórskim rynku. To był pierwszy z dwóch wielkich koncertów zaplanowanych w mieście na Dni w Diecezji.
Szymon Zmarlicki /Foto Gość Na scenie przed tarnogórskim ratuszem wystąpił najpierw zespół Raz Dwa Trzy, a po nim Paweł "Chusti" Chustak.
W międzyczasie młodzież z kilku parafii wystawiła kilkunastominutową pantomimę ewangelizacyjną.
Spektakl opowiadał o stworzeniu człowieka, problemach młodych ludzi, małżeństwie i zdradzie oraz odnajdywaniu drogi do Boga. Tancerze i muzycy przygotowywali go przez prawie cały ostatni rok.
- Patrząc na was można śmiało powiedzieć, że jesteśmy pod niebem pełnym Boga - mówił ze sceny ks. Łukasz Meinert, prowadząc spontaniczny dialog z młodzieżą z Czech, Nigerii, Panamy i Węgier.
Kilka słów do zgromadzonych na rynku powiedział też bp Peter Kayode Odetoyinbo z Abeokuta w Nigerii, którzy towarzyszy grupie ze swojego kraju w podróży do Polski.
- Jestem w Polsce po raz pierwszy, przyjechałem tu ze 173 młodymi. Bardzo cieszę się, że mogę poznać to miasto. Przebywam tu od trzech dni i bardzo mi się podoba, dziękuję za zaproszenie nas do siebie i na koncert - mówił biskup.
- Większość z nas nigdy wcześniej nie była w Polsce ani w Europie. Podoba nam się, że jest tu ładnie i spokojnie. Znaleźliśmy się u gościnnych i bardzo przyjaznych ludzi. Dziękuję wam za to i cieszę się, że ten koncert jest o Bogu - dodał.
A był to dopiero pierwszy z dwóch koncertów na tarnogórski rynku. Oba wydarzenia są największymi spotkaniami młodzieży z różnych krajów, która na Dni w Diecezji wybrała diecezję gliwicką.
Posłuchaj, jak młodzi pielgrzymi z Nigerii i Panamy oraz polscy wolontariusze oceniają Dni w Diecezji przy okazji wizyty w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach:
Do Tarnowskich Gór i okolicznych miejscowości przyjechała młodzież z 12 krajów. Oprócz kilku grup z Panamy i Nigerii to m.in. Boliwia, Honduras, Stany Zjednoczone czy bliższa nam Słowenia.
Zobacz w GALERII ZDJĘĆ, jak polska i zagraniczna młodzież bawiła się na tarnogórskim rynku!
Relację z drugiego dnia koncertów znajdziesz TUTAJ.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Nad sprawami duchowymi nie mamy pełnej kontroli i należy być ostrożnym.
Synodalność to sposób bycia i działania, promujący udział wszystkich we wspólnej misji edukacyjnej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Symbole tego spotkania – krzyż i ikona Maryi – zostaną przekazane koreańskiej młodzieży.
Wraz z zakorzenianiem się praktyki synodalności w Kościele w Polsce - nadziei będzie przybywać.