Rekord Guinnessa w układaniu złotówek

Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej w ramach ogólnopolskiej akcji „Kilometry złotówek" zebrała 65 tys. zł. Monety ułożone obok siebie utworzyły ciąg o długości 1,5 km.

- 1 metr monet 1-złotowych to kwota 44 zł. Mamy nadzieję, że ustanowimy rekord Guinnessa w ułożeniu najdłuższego ciągu monet jednonominałowych. Dotyczasowy należy do austriackiej organizacji BG/BORG Kirchdorf an der Krems, która 9 grudnia 2011r. ułożyła ciąg monet o długości 75 km i 240 m używając euro. Ale złotówki są większe od 1 euro, więc mamy nadzieję, że pokonamy Austriaków – mobilizowała ambasador akcji Małgorzata Kurzajewska podczas diecezjalnego finału zbiórki „Kilometry Caritas" na błoniach Stadionu Narodowego.

Celem akcji jest nie tylko bicie rokordu, ale przede wszystkim pomoc potrzebującym dzieciom. Pieniądze były zbierane od 12 marca za pośrednictwem szkolnych i parafialnych kół Caritas. - Współpracuje z nami również biuro podróży z Tych. Dzięki ich życzliwości i zaangażowaniu zbieraliśmy złotówki w Betlejem i w innych miejscach Ziemi Świętej. Dochód z akcji zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitacje małych pacjentów oraz  dożywianie i kolonie dla dzieci z najbiedniejszych rodzin. Co roku organizujemy 15 turnusów wakacyjnych, w których uczestniczy 1000 dzieciaków – tłumaczył ks. Rafał Paździoch, sekretarz Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, a w czasie finału kampanii w Warszawie, konferansjer wydarzenia. Rekord Guinnessa w układaniu złotówek   Agnieszka Kurek-Zajączkowska /Foto Gość Podczas pikniku na błoniach Stadionu Narodowego odbyły się pokazy taneczne, kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, warsztaty rzeźbienia w owocach czy koncert Muodych Kotów

Akcji na błoniach stadionu towarzyszyło wiele atrakcji, szczególnie dla najmłodszych. Były pokazy cyrkowe i sztuk walki, śmiechoterapia, malowanie buziek, występy taneczne i akrobatyczne, koncert Muodych Kotów i Andrzeja Batora, bieg dla rodzin, występ dj Wiki, nauka tańca orientalnego, akademia kulinarna i pieczenie zdrowej pizzy oraz porady psychologa. Wydawnictwo Sióstr Loretanek prezentowało nowości książkowe, a prowadzona przez Caritas na Pradze pierogarnia „Pod Aniołami” serwowała pierogi.

Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej jest jedną z dwunastu diecezjalnych Caritas w Polsce, która przystąpi do bicia rekordu Guinnessa w ułożeniu najdłuższego ciągu monet jednonominałowych. Ogólnopolski finał akcji odbędzie się w sierpniu br. w Lublinie.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11