Włochy: sprzeciw burmistrzów wobec homoślubów

Włoscy burmistrzowie i pracownicy urzędów gminnych domagają się prawa do sprzeciwu sumienia.

Chodzi o to, by bez obawy o pociągnięcie do odpowiedzialności karnej, jak ma to miejsce w wielu krajach świata, mogli oni odmówić przewodniczenia i udziału w ceremonii zaślubin osób tej samej płci. Pod specjalną petycją w tej sprawie podpisało się już ponad stu włoskich burmistrzów. Projekt, promowany przez Stowarzyszenie Pro Vita, zaprezentowano na specjalnej konferencji zorganizowanej w Izbie Deputowanych. Poparli go też m.in. organizatorzy Family Day. Pomysłodawcy chcą go rozciągnąć także na inne kategorie zawodowe, tak by nikt nie był przymuszany do udziału w takich ceremoniach chociażby przez pieczenie ślubnych tortów.

Przed Wielkanocą pod obrady senatu trafił projekt prawa legalizującego we Włoszech związki osób tej samej płci. Wcześniej został on przyjęty przez Izbę Deputowanych. Ponieważ naciski ze strony partii rządzącej, promującej homoseksualne lobby, są duże, wszystko wskazuje na to, że ustawa, zostanie przyjęta jeszcze w maju. Następnie będzie ją musiał podpisać jeszcze prezydent. Oznacza to, że pierwsze legalne śluby gejowskie będą mogły być celebrowane w tym kraju jeszcze w czerwcu. Stąd oddolna akcja włoskich urzędników, którzy domagają się poszanowania swoich przekonań moralnych i prawa do wyrażania sprzeciwu sumienia.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7