Papież przed pielgrzymką do Afryki

Do mieszkańców Kenii, Ugandy i Republiki Środkowoafrykańskiej ojciec święty skierował przedpielgrzymkowe przesłanie.

Reklama

Przybywam jako sługa Ewangelii, aby głosić miłość Jezusa Chrystusa oraz Jego orędzie pojednania, przebaczenia i pokoju – powiedział po angielsku papież w wideoprzesłaniu do czekających na niego mieszkańców Kenii i Ugandy. Od tych krajów rozpocznie się wizyta Franciszka w Afryce. Zapewnił, że przybywa zarówno do katolików, jak i do wszystkich mieszkańców Kenii i Ugandy. „Moja wizyta ma utwierdzić wspólnotę katolicką w składaniu czci Bogu i dawaniu świadectwa Ewangelii, która naucza o godności każdego mężczyzny i kobiety oraz nakazuje nam otworzyć serca na bliźnich, a w szczególności na ubogich i potrzebujących. Zarazem chciałbym też się spotkać z wszystkimi mieszkańcami Kenii i Ugandy, przekazując każdemu słowa otuchy. Żyjemy w czasach, kiedy wierzący i ludzie dobrej woli mają wszędzie umacniać wzajemne zrozumienie i poszanowanie, a także wspierać się nawzajem jako członkowie jednej rodziny ludzkiej. Wszyscy bowiem jesteśmy dziećmi Bożymi. Głównym punktem mojej wizyty będą spotkania z ludźmi młodymi, którzy są waszym największym bogactwem i naszą najbardziej obiecującą nadzieją na przyszłość naznaczoną solidarnością, pokojem i rozwojem” – powiedział Ojciec Święty.

W języku francuskim Franciszek zwrócił się do mieszkańców Republiki Środkowoafrykańskiej. Serdecznie pozdrowił członków wszystkich tamtejszych grup etnicznych i religijnych. „Wasz drogi kraj zbyt długo już doznaje przemocy i niepewności, której niewinnymi ofiarami jest wielu z was. Cel mojej wizyty to przede wszystkim pokrzepienie was w imię Jezusa pociechą i nadzieją. Pragnę z całego serca, aby moja wizyta przyczyniła się w jakiś sposób do opatrzenia waszych ran i otwarcia spokojniejszej przyszłości dla Środkowej Afryki oraz wszystkich jej mieszkańców” – powiedział papież.

Papież nawiązał do tematu swej wizyty w Republice Środkowoafrykańskiej, który brzmi: „Przeprawmy się na drugi brzeg”. Wskazał, że jest to zachęta dla wszystkich, by odnowili swe relacje z Bogiem i braćmi, budując świat sprawiedliwszy i bardziej braterski. Przypomniał, że już tam otworzy – z pewnym wyprzedzeniem – Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Wyraził nadzieję, że jego obchody będą opatrznościową okazją do udzielania i przyjmowania przebaczenia oraz odnowy w miłości. Wskazał, że pragnie poprzeć dialog międzyreligijny, aby zachęcić do pokojowego współistnienia w tym kraju. „Wiem, że jest to możliwe, bo wszyscy jesteśmy braćmi” – podkreślił Franciszek.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7