Brazylia: zapowiedź kontynentalnego kongresu Bożego Miłosierdzia

Kontynentalny kongres Bożego Miłosierdzia (ACCOM) z udziałem duchownych i świeckich z całej Ameryki odbędzie się w przyszłym roku (25-28 sierpnia) w brazylijskim sanktuarium maryjnym w Aparecidzie.

Jego hasło brzmi: „Szczęśliwi miłosierni, albowiem oni dostąpią miłosierdzia” (Mt 5, 7). Jest on związany z rozpoczynającym się już za niecały miesiąc Rokiem Miłosierdzia.

W Rio de Janeiro przy archidiecezjalnym sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie pełnią posługę polscy pallotyni,  uroczyście poświęcono i zainaugurowano pomieszczenia sekretariatu  wspomnianego kongresu. Organizatorzy spodziewają się 5 tys. uczestników. Należy dokonać wcześniejszego zapisu na portalu internetowym:  www.accom2016.org.

W archidiecezjalnym sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Rio de Janeiro miało miejsce zebranie przedstawicieli katolickich wspólnot szerzących kult Jezusa Miłosiernego z całej Brazylii. Na zakończenie spotkania jego uczestnicy mogli poznać nowe pomieszczenia kontynentalnego sekretariatu Bożego Miłosierdzia.

Polski pallotyn ks. Jan Sopicki, sekretarz generalny wspomnianego kongresu, poświęcił nowy sekretariat. Podczas ceremonii ks. Sopicki podkreślił „potrzebę doświadczania nieograniczonego miłosierdzia Boga, niestrudzenie nam przebaczającego i kochającego. Ojciec Święty Franciszek zachęca nas do zgłębiania tej rzeczywistości, tak istotnej dla chrześcijan w perspektywie zbliżającego się Roku Jubileuszowego”.

Kard. Orani João Tempesta, odpowiedzialny z ramienia episkopatu za szerzenie kultu Bożego Miłosierdzia, zaznaczył, że zbliżający się kongres odciśnie na Brazylii wyraźne znamię w Roku Świętym Miłosierdzia. Z kolei gospodarz kongresu kard. Raymundo Damasceno de Assis przypomniał słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba z nową siłą rozgłaszać przesłanie miłości miłosiernej, gdyż świat potrzebuje tej miłości”. Arcybiskup Aparecidy zaznaczył z przekonaniem: „Nadszedł czas orędzia Bożego Miłosierdzia wlewającego nadzieję w ludzkie serca, czyniącego je iskrą nowej cywilizacji – cywilizacji miłości”.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10