Nowotarżanie zdecydowali, że z budżetu obywatelskiego blisko 41 tys. zostanie przekazane na akcję ewangelizacyjną "Jezus na Lodowisku". Zagłosowało za tym 1800 mieszkańców stolicy Podhala. Niestety, drugi projekt ewangelizacyjny związany z Dobrym Clubem przepadł.
Przypomnijmy, że dwa projekty parafialne znalazły się w kolejnej edycji budżetu obywatelskiego w Nowym Targu.
- Projekt obywatelski to bardzo cenna inicjatywa. Cieszę się, że mieszkańcy dbają nie tylko o infrastrukturę, jak np. o place zabaw, ale zależy im na sprawach ducha - mówi Grzegorz Watycha, burmistrz Nowego Targu, który należy do Ruchu Światło-Życie.
Jedną z inicjatyw, którą firmuje parafia św. Katarzyny w Nowym Targu, jest organizacja kolejnej akcji ewangelizacyjnej "Jezus na Lodowisku". To będzie jej trzecia odsłona. Za stronę organizacyjną odpowiadają członkowie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym przy parafii św. Katarzyny w Nowym Targu. Budżet wydarzenia sięga blisko 41 tys. zł. Podczas głosowania mieszkańcy zdecydowali się oddać głos na ten projekt ewangelizacyjny. Zagłosowało na niego ponad 1800 osób uprawionych do oddania głosów. Jeden z wymogów to ukończenie 16. roku życia.
- Chcemy zaprosić kolejny raz do hali lodowej na wspólną modlitwę za miasto, jego instytucje, pracowników. Niech to będzie znowu miejsce spotkania ludzi potrzebujących wsparcia duchowego - mówi ks. Tadeusz Skupień, wikariusz w parafii św. Katarzyny. Duchowny bardzo się cieszy z przychylności mieszkańców dla projektu.
Niestety, kolejny projekt ewangelizacyjny przepadł. Zgłoszony przez Wspólnotę "Dziewiczy Orszak Baranka" opiewał na kwotę 10 tys. zł i dotyczył cyklu koncertów, spotkań, wystaw i projekcji filmów w Dobrym Clubie przy parafii św. Katarzyny w Nowym Targu. Dobry Club działa od 2004 r.
- Składamy serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom Nowego Targu, którzy zaangażowali się w proces tworzenia Budżetu Obywatelskiego Miasta Nowy Targ na rok 2016, zarówno na etapie składania propozycji projektów, jak również na etapie głosowania - mówi Grzegorz Watycha, nowotarski burmistrz.
W głosowaniu wzięło udział 5369 osób, w tym 422 karty nie zostały uwzględnione ze względu na błędy wynikające np. z podania błędnego numeru pesel. - Liczbę oddanych głosów (ok 5 tys. ) należy uznać za sukces. Na tle zeszłorocznego Budżetu Obywatelskiego jest to około 1000 osób głosujących więcej - zaznacza nowotarski włodarz.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
13 maja br. grupa osób skrzywdzonych w Kościele skierowała list do Rady Stałej Episkopatu Polski.