Przedpielgrzymkowe przesłanie

Papież w specjalnym orędziu zwrócił się do narodów Ekwadoru, Boliwii i Paragwaju.

„Już niewiele czasu zostało do rozpoczęcia [mojej] podroży. Tym poprzedzającym ją pozdrowieniem chciałbym wyrazić moją bliskość, sympatię i dobrą wolę”. Tymi słowami Papież zwrócił się do narodów Ekwadoru, Boliwii i Paragwaju. Swą pielgrzymkę apostolską do nich rozpocznie już 5 lipca. Z tej okazji w kilku stacjach telewizyjnych tych trzech krajów Ameryki Łacińskiej wyemitowano specjalne wideoprzesłanie Ojca Świętego. W ciągu tygodnia Franciszek odwiedzi m.in. Quito, Guayaquil, La Paz, Santa Cruz i Asunción. To ostatnie miasto leży przy granicy Paragwaju z ojczyzną Papieża, Argentyną. Spodziewane są tam zatem tłumy pielgrzymów z tego właśnie kraju.

Pozdrawiając w przesłaniu ludność krajów, które odwiedzi, Ojciec Święty podkreśla, że chce dzielić ich troski, problemy i radości. Chce także być dla nich świadkiem miłości Boga.

„Chcę być świadkiem tej radości Ewangelii oraz przekazać wam miłość i czułość Boga, naszego Ojca – zwłaszcza Jego dzieciom najbardziej potrzebującym: osobom starszym, chorym, uwięzionym, biednym, tym, którzy są ofiarami kultury odrzucenia – powiedział Franciszek. – Miłość Ojca tak miłosiernego pozwala nam bezmiernie odkrywać oblicze Jego Syna Jezusa w każdym bracie, w każdej naszej siostrze, w bliźnim. Konieczne jest tylko, by do niego się zbliżyć, stać się mu bliskim. Tak jak Jezus, gdy odpowiedział młodemu uczonemu w piśmie, gdy ten zapytał go: Kto jest moim bliźnim? Zrobić to, co zrobił Miłosierny Samarytanin: iść i czynić podobnie, zbliżyć się, nie przechodzić obok. W czasie tej podróży nawiedzę trzy bratnie narody na ziemiach kontynentu amerykańskiego. Wiara, którą wszyscy podzielamy, jest źródłem braterstwa i solidarności, buduje narody, kształtuje rodzinę rodzin, sprzyja zgodzie i zachęca do zaangażowania na rzecz pokoju” – powiedział Papież.

Franciszek podkreślił, że dziękując Bogu za narody Ekwadoru, Boliwii i Paragwaju prosi Boga, by zachował je w wierze, podtrzymywał w nich ogień miłości oraz niezachwianą nadzieję, która nigdy nie zawodzi. Zachęcał też wszystkich do modlitwy o to, by Ewangelia docierała na najbardziej odległe peryferie, jak również, by wartości Królestwa Bożego przemieniały ziemię także i w naszych czasach.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9