„Panie Michale, proszę mi pomóc się nawrócić” – napisał ktoś pod jednym z filmów na youtubie. Bo ludzie są głodni żywej obecności Boga.
Kiedy przed rokiem postanowili opowiedzieć o Bogu działającym w ich życiu, wiedzieli, że On ma plan, za którym mają pójść. Choćby w ślepo. Dzisiaj widzą dużo więcej z tego, co zaplanował Ten, z którego natchnienia wymyślili „Dotyk Boga”. – Nikt z nas nie jest na tyle nierozsądny, żeby powiedzieć: to jest nasze dzieło – mówi Michał Świderski, odpowiedzialny za Szkołę Nowej Ewangelizacji w Gliwicach. Co tydzień siada przed mikrofonem z zaproszonym do studia gościem. Przez pół godziny rozmawiają o działaniu Boga, w rzeczach drobnych i wielkich. Po prostu historie o Jego miłosierdziu. Audycja emitowana jest w piątki o 21.00 na antenie Radia Silesia, a w formie filmu nagranie jest dostępne na portalu dotykBoga.pl i na kanale YouTube (www.youtube.com/user/dotykboga).
Dziennie mają średnio po półtora tysiąca obejrzanych filmów. Wszystko zaczęło się przed rokiem, kiedy w odpowiedzi na kampanię billboardową „Ateiści są boscy”, zorganizowali własną kampanię i uruchomili stronę internetową dotykBoga.pl ze świadectwami z ich życia. – Chcieliśmy podzielić się ze światem tym, że Bóg żyje, faktycznie działa, że to nie jest jakaś bajka – mówi Michał Świderski. Akcja billboardowa zakończyła się w maju. Jak się zdawało, nie przyniosła oczekiwanych efektów, dziennie było po kilkadziesiąt wejść na stronę. W październiku pojawiła się propozycja programów radiowych o „dotyku Boga”. Pomyśleli, że wejdą w to, jeśli uda się je zrobić na dobrym poziomie. Koszt zaangażowania profesjonalnych realizatorów okazał się zbyt wysoki. Więc czekali.
Festiwal błogosławieństw
W listopadzie Michał Świderski prowadził kurs animacji modlitwy charyzmatycznej. – Wyjątkowy czas. Te trzy dni to był, można powiedzieć, taki festiwal błogosławieństw. Taki był poziom wiary, namaszczenia – wspomina. Opowiadał na kursie o medialnych planach SNE. Na koniec podszedł Rafał Jujka, jeden z uczestników. Powiedział, że zajmuje się multimediami, ma swoje studia nagrań i zaproponował współpracę. Pierwszy odcinek „Dotyku Boga”, tylko w formie audio, jest jego świadectwem wyjścia z nałogów. – To wiąże się z całym doświadczeniem, które mamy jako SNE. Pan Bóg zaprasza nas do jakiegoś kroku, a kiedy go podejmujemy, nagle pojawiają się kolejne, których zupełnie nie przewidywaliśmy – stwierdza ks. Adam Koppel, opiekun wspólnoty SNE Gliwice przy parafii Chrystusa Króla. – To jest dla mnie niesamowita przygoda, że regularnie, co tydzień, dokumentuję działanie żywego Boga. To bardzo buduje wiarę. Cotygodniowa porcja świadectw powoduje, że człowiek nie zapomina o dobroci Boga, nie wątpi – mówi Rafał Jujka. W jednym odcinku usiadł z drugiej strony kamery i opowiedział o swoim uzdrowieniu. Montował właśnie odcinek, w którym Michał Świderski mówił o tym, jak mając 18 lat, spotkał Boga bliskiego i kochającego. I to zmieniło wszystko. Dziś ma żonę i trzech synów, jest doktorem informatyki i prowadzi własne firmy. Opowiadał o działaniu Ducha Świętego i konkretnym prowadzeniu w ważnych decyzjach. – W głębi duszy pozazdrościłem mu tego – wspomina Rafał.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Nie było ono związane z zastąpieniem wcześniejszych świąt pogańskich, jak często się powtarza.
Kalendarium najważniejszych wydarzeń 2024 roku w Kościele katolickim na świecie.
"Pośród zdziwienia ubogich i śpiewu aniołów niebo otwiera się na ziemi".
Świąteczne oświetlenie, muzyka i choinka zostały po raz kolejny odwołane przez wojnę.
Boże Narodzenie jest również okazją do ponownego uświadomienia sobie „cudu ludzkiej wolności”.
Życzenia bożonarodzeniowe przewodniczącego polskiego episkopatu.
Franciszek zrezygnował z publikacji adhortacji posynodalnej.