„Panie Michale, proszę mi pomóc się nawrócić” – napisał ktoś pod jednym z filmów na youtubie. Bo ludzie są głodni żywej obecności Boga.
Wirtualna megawspólnota
Osobom, które mieszkają dalej od Gliwic SNE proponuje jedną z jej 8 filii (właśnie powstają kolejne). W coraz większej jedności działają też wspólnoty sfederowane – w Częstochowie, Bełchatowie, Krakowie-Nowej Hucie, Raciborzu i Tarnowie. – Wykreowała się już cała grupa w Polsce, taka wirtualna megawspólnota – mówi Michał Świderski. Audycje są dodatkowo retransmitowane w radiu internetowym nowohuckie.pl w Krakowie. Właśnie uruchamiana jest na Skypie grupa dzielenia dla Polaków mieszkających w Belgii i Holandii. W podobny sposób, dla osób, które nie mogą dojechać do Gliwic, poprowadzony zostanie kurs edukacji finansowej Crown. Kolejnym krokiem będą tłumaczenia filmów i dodanie napisów w języku angielskim. – Ten rok „Dotyku Boga” pokazał nam, jak wielki jest głód Boga i ogrom ludzkiego cierpienia, nad którym nikt się nie pochyla. Ilu jest ludzi siedzących w domach i tych, którzy na zewnątrz funkcjonują poprawnie, a w sercu są całkowicie zniszczeni, mają rozbite rodziny. Spragnieni są tego, żeby ktoś się za nich modlił, dał im nadzieję, pokazał Boga, który interesuje się ich życiem – wymienia Michał Świderski. Ktoś napisał do niego: „Panie Michale, proszę mi pomóc się nawrócić”. Twórców audycji zaskoczyło to Boże działanie. Modlą się w czasie nagrania audycji, a Bóg dotyka w innym czasie i miejscu. – Wyraźnie doświadczamy tego, że jest wszechobecny, wszechwiedzący i poza czasem – mówi Michał. – Bo Bóg taki jest. Dla Niego nie ma granic, dlatego działa, przekraczając je. Modlitwa na antenie pokazuje, że dla Boga nie ma nic niemożliwego – dodaje ks. Koppel.
Od początku kwietnia nagrywają dwa filmy w tygodniu. Jeden ze świadectwami, a drugi z krótkim nauczaniem. Od początku taki był zamysł, żeby od strony biblijnej i teologicznej pokazać podstawy modlitwy wstawienniczej i posługiwania charyzmatami. – Bóg uzdrawia. Mówi nam o tym słowo Boże i nauka Kościoła, a nie tylko nasze doświadczenie. Kiedy spotyka nas choroba, śmierć bliskiego, często słyszymy: Bóg tak chciał, dał ci taki krzyż, bo chce cię wypróbować. A my chcemy pokazać temu człowiekowi jak wierzyć, pomóc mu przejść przez cierpienie. Pokazać, czym ono jest w naszym życiu, co to znaczy naprawdę nieść krzyż. Żeby osoby, które są we wspólnocie, i te, które nas słuchają, a nie mogą przychodzić na nasze spotkania, mogły wzrastać w wierze – wyjaśnia ks. Koppel.
Na dotykBoga.pl oraz snegliwice.org można znaleźć informacje o różnych spotkaniach SNE w Gliwicach.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Archidiecezja katowicka rozpoczyna obchody 100 lat istnienia.
Po pierwsze: dla chrześcijan drogą do uzdrowienia z przemocy jest oddanie steru Jezusowi. Ale...
Wraz z zakorzenianiem się praktyki synodalności w Kościele w Polsce - nadziei będzie przybywać.