- poinformował dyrektor watykańskiego Biura Prasowego podczas spotkania z dziennikarzami.
Papież Franciszek kontynuuje terapię, która przynosi dalszą lekką poprawę; codziennie koncelebruje Mszę św. i przyjmuje wizyty swoich najbliższych współpracowników – poinformował dyrektor watykańskiego Biura Prasowego podczas spotkania z dziennikarzami.
W czwartek w południe, podczas zaplanowanego spotkania z dziennikarzami, Matteo Bruni przekazał najnowsze informacje dotyczące rekonwalescencji, którą odbywa Papież Franciszek w Domu Świętej Marty.
Stan Papieża pozostaje stabilny i odnotowuje się dalszą lekką poprawę, zarówno w kwestiach oddechowych, ruchowych jak też w mowie Ojca Świętego. Stopniowo zmniejszane są dawki tlenu, podawanego donosowo w dzień oraz w nocy. Także wyniki wczorajszych badań krwi utrzymują się w normie.
Wiadomo, że Ojciec Święty spędza czas na leczeniu, modlitwie, odpoczynku i niektórych zajęciach związanych z pracą. Przyjmuje jedynie najbliższych współpracowników, a dykasterie przekazują mu niezbędne dokumenty.
Najbliższe rozważanie przed modlitwą Anioł Pański zostanie przekazane w takiej formie, jak w poprzednich tygodniach.
O odnalezieniu Boga i przyjęciu sakramentu Chrztu św. w wieku 50 lat opowiada Mariusz Kawala.
Decyzje MEN ws. organizacji lekcji religii w szkole stały się impulsem do przyspieszenia prac.
Papież, przyzywając Bożego Miłosierdzia, ponownie wezwał do modlitwy o dar pokoju.