"Zabić Jezusa" na National Geographic

Tło wydarzeń związanych z męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Jezusa pokaże w swojej najnowszej superprodukcji „Zabić Jezusa” National Geographic Channel.

Kim był Jezus i co się z nim właściwie stało? To kontrowersyjne zagadnienie często prowadzi do zaciekłych sporów. Dokument „Zabić Jezusa” przeniesie widzów w czasy współczesne Jezusowi, opowiadając o przełomowych politycznych i społecznych wydarzeniach, które doprowadziły do jego śmierci. Życie i nauczanie Jezusa z Nazaretu uruchomiły falę gwałtownych wydarzeń, które ostatecznie doprowadziły do jego ukrzyżowania i w konsekwencji na zawsze zmieniły oblicze nie tylko Judei, ale całego świata. Jezus żył w czasach, w których na Zachodzie i w Judei niepodzielnie panowało Rzymskie Imperium, a głosząc radykalną w treści filozofię odkupienia, przysporzył sobie niejednego potężnego wroga.

Program „Zabić Jezusa” to także wspaniała obsada aktorska. W tytułową postać Jezusa wciela się młody aktor Haaz Sleiman („Spotkanie”). Rolę bezlitosnego i ambitnego rzymskiego króla Judei, który próbował zabić Jezusa tuż po jego narodzinach, zlecając rzeź niewiniątek w Betlejem, zagrał Kelsey Grammer - amerykański aktor filmowy i telewizyjny, ośmiokrotnie nominowany do Złotego Globu i czternastokrotnie do nagrody Emmy. Stephen Moyer, znany z serialu „Czysta krew” wystąpił jako Poncjusz Piłat, rzymski prefekt, który zatwierdził wyrok ukrzyżowania Jezusa. Rufus Sewell („Herkules”) wcielił się w postać Kajfasza – arcykapłana włączonego w spisek, który doprowadził do śmierci Jezusa. Brytyjski aktor John Rhys-Davies, najbardziej znany z roli krasnoluda Gimlego w ekranizacji „Władcy Pierścieni” i roli Sallaha w filmie „Indiana Jones” wystąpi w roli Annasza – teścia Kajfasza i arcykapłana, który jako pierwszy przesłuchiwał Jezusa.

Film „Zabić Jezusa” to połączenie epickiego kina i dbającej o szczegół narracji. Zdjęcia zrealizowano w całości na marokańskiej pustyni, przy udziale 250-osobowej ekipy i 4,5 tysiąca statystów. Do 93 ról mówionych zaangażowano niezwykle barwną obsadę złożoną z aktorów z Libanu, Maroka, Czech, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Izraela, Kanady, Syrii, Australii i Stanów Zjednoczonych. To potężne przedsięwzięcie produkcyjne, największe w dotychczasowej historii National Geographic Channel rzuca nowe światło na znane biblijne postacie, nadając im nowy, rzadko dotychczas badany wymiar.

Premiera filmu „Zabić Jezusa” odcinek I, poniedziałek, 30 marca, godz. 21:00, odcinek II, wtorek, 31 marca, godz. 21:00 na National Geographic Channel.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9