Kard. Sandri o współczesnych zagrożeniach życia

O niełatwej sytuacji chrześcijan w krajach zamieszkiwanych przez wyznawców islamu i o innych zagrożeniach ludzkiego życia mówił prefekt Kongregacji dla Kościołów Wschodnich podczas swej wizyty na Węgrzech.

Kard. Leonardo Sandri wygłosił homilię na nieszporach otwierających uroczystości trzechsetlecia sanktuarium w Máriapócs. Właśnie 300 lat temu, w 1715 r., po raz pierwszy zauważono łzy na czczonej tam przez grekokatolików ikonie. „Maryja płacze, kiedy Jezus jest prześladowany, a Jego Krzyż miłości usuwa czy niszczy ślepe szaleństwo tych, którzy myślą, że działają w imię Boga, a plamią się strasznymi zbrodniami” – stwierdził szef watykańskiej dykasterii. Nawiązywał do zbrodniczych czynów takich organizacji, jak Państwo Islamskie czy Boko Haram.

„Pomyślmy o tym, co dzieje się w Syrii, Iraku, Pakistanie, Nigerii” – dodał kard. Sandri. Powiedział dalej, że Matka Boża płacze również wtedy, „kiedy nastaje się na życie niewinnych i niszczy się je, jak za czasów Heroda. Przypomniał nam o tym św. Jan Paweł II w encyklice Evangelium vitae, której dwudziestą rocznicę ogłoszenia obchodzimy jutro. Maryja płacze – dodał gość z Watykanu – kiedy uderza się w rodzinę, zarówno gdy chodzi o jej uznanie w ustawodawstwie państwowym, jak i przez brak wsparcia, który dla tej podstawowej komórki każdego społeczeństwa winno się zagwarantować. Maryja płacze z powodu obojętności wobec tylu tragedii naszych czasów: tysięcy emigrantów ginących w Morzu Śródziemnym, uchodźców stłoczonych w obozach na Bliskim Wschodzie – Palestyńczyków, Syryjczyków, Irakijczyków...” – mówił w węgierskim sanktuarium narodowym prefekt Kongregacji dla Kościołów Wschodnich.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11