Szokująca deklaracja niemieckich zakonów

Chcą błogosławieństwa parom homoseksualnym i Komunii rozwodników.

Niemieccy zakonnicy i zakonnice domagają się zmiany nauczania Kościoła odnośnie do życia seksualnego, małżeństwa i homoseksualizmu. W związku ze zbliżającym się synodem biskupów o rodzinie Konferencja Wyższych Przełożonych Zakonnych, reprezentująca 18 tys. zakonnic i 4,5 tys. zakonników, wydała dokument, w którym wzywa, by Kościół zmienił swe podejście do seksualności i miał w tych sprawach więcej zaufania do wiernych. Głównym argumentem, do którego odwołują się niemieccy zakonnicy, jest właśnie opinia świeckich. A dla nich – jak czytamy w dokumencie – akt płciowy nie musi być otwarty na życie. Kościół wzorem prawosławnych powinien błogosławić kolejne związki rozwodników, dopuszczając ich do Komunii, a także nie powinien odmawiać błogosławieństwa parom homoseksualnym.

Niemieccy zakonnicy przychylają się do tych opinii. Podkreślają, że Kościół musi mieć bardziej otwarty stosunek do życia seksualnego. Obszernie rozwodzą się nad poczuciem krzywdy, jakie Kościół miałby pielęgnować ich zdaniem u rozwodników i homoseksualistów. Wśród tych ostatnich wielu miałoby aspirować do chrześcijańskiego stylu życia, wiernego partnerstwa na całe życie, ale nie mogą pogodzić się z faktem, że Kościół wymaga od nich zachowania wstrzemięźliwości płciowej. „Jakże homoseksualiści mieliby się uważać za ukochane dzieci Boga, jeśli Kościół katolicki nie che im błogosławić w ich dążeniu do spełnionego partnerstwa” – pytają retorycznie autorzy odezwy.

W deklaracji dużo jest takiej populistycznej retoryki. Przełożeni niemieckich wspólnot zakonnych ostro krytykują Kościół, twierdząc, że zbyt długo zostawiał wszystkie te kwestie bez należytej odpowiedzi. Jednocześnie dają do zrozumienia, że to właśnie Magisterium Kościoła ponosi odpowiedzialność za pogłębiającą się przepaść między doktryną a codziennym życiem wiernych świeckich.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Stanisław_Miłosz
  26.03.2015 22:57
  Reasumując: przedsynodalna "deklaracja" niemieckiej Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonnych jest tak sprytnie napisana, być za, ale i przeciw.
 • szef
  28.03.2015 07:28
  Od nadmiaru dobrobytu to się im miesza w głowach. Tyle można dosadnie powiedzieć. A w zasadzie to nie tylko im ale i przecież ludziom ze świecznika władzy kościelnej jak niektórzy pseudo-biskupi i kardynalkowie, co zapomnieli tradycyjne nauczanie w tej kwestii. Normalnie koniec świata.
 • linka
  29.03.2015 11:00
  Jestem po rozwodzie na wniosek i z winy męża (15 lat małżeństwa) . Na mnie i dzieci wylało się przy tym morze cierpienia. Z wyboru dla Jezusa pozostaję samotną.Dla mnie ma znaczenie przysięga małżeńska i dekalog - przykazanie VI. Mój mąż był z wieloma kobietami ,ma dziecko z jakąś kobietą , z inną wziął cywilny ślub...Jeśli tacy ludzie będą mogli przystępować do Komunii, tzn. że nie obowiązuje przysięga i dekalog i w ogóle róbta co chceta . Tylko że to już nie będzie mój kościół.
 • Lefebrysta
  29.03.2015 12:29
  "Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość!" (Kpł 18,23)
  "Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnie obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, ich krew spadnie na nich." (Kpł 20,12)
  "Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący ze sobą." (1 Kor 6,9)
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9