Prezydencka para z Azerbejdżanu w Watykanie

Na specjalnej audiencji Ojciec Święty przyjął prezydenta Azerbejdżanu Ilhama Alijewa. Polityk ten odwiedził też watykański Sekretariat Stanu.

Jak poinformowało następnie Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej, „wyrażono zadowolenie z rozwoju dwustronnych stosunków. W szczególności skupiono się na kwestiach związanych z życiem wspólnoty katolickiej w tym kraju oraz na pewnych inicjatywach kulturalnych, podkreślając wartość we współczesnym świecie dialogu międzykulturowego i międzyreligijnego dla umożliwienia pokoju” – czytamy w komunikacie. Gdy chodzi o tematy międzynarodowe, „wskazano na wagę negocjacji w rozwiązywaniu konfliktów oraz doniosłość edukacji dla tworzenia warunków pokojowego współistnienia narodów i odmiennych grup religijnych”.

Warto zauważyć, że azerbejdżańskiemu przywódcy towarzyszyła jego żona Mehriban Alijewa, która sama jest aktywna w polityce oraz działalności społecznej i kulturalnej. W Rzymie zaprezentowała pierwsze Igrzyska Europejskie, które mają się odbyć w czerwcu w Baku z udziałem sześciu tysięcy sportowców z 49 krajów Starego Kontynentu. Pierwsza dama Azerbejdżanu spotkała się także z przewodniczącym Papieskiej Rady Kultury kard. Gianfranco Ravasim. Rozmawiano o realizacji wspólnych projektów kulturalnych. Strona azerbejdżańska jest zainteresowana m.in. wsparciem renowacji rzymskich katakumb oraz konserwacji i digitalizacji manuskryptów z Biblioteki Watykańskiej.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9