Kurs zarządzania dla ludzi Kościoła: przyszłych proboszczów-menedżerów i świeckich zorganizował Papieski Uniwersytet Laterański w Rzymie. Pomysłodawcy szkolenia mówią, że to odpowiedź na bieżące potrzeby, zgodna ze wskazówkami papieża Franciszka.
W Kościele potrzebni są sprawni i przygotowani administratorzy, znający zasady zarządzania finansami i tzw. zasobami ludzkimi - przekonane o tym są władze znanej papieskiej uczelni z Wiecznego Miasta, które wkrótce zainaugurują pierwszą szkołę kościelnego zarządzania. Kurs ma ruszyć na początku lutego.
Rektor Uniwersytetu Laterańskiego biskup Enrico dal Covolo, cytowany przez Ansę, zwrócił uwagę, że inicjatywa ta jest wyjątkowa, także w skali międzynarodowej.
Biskup dal Covolo dodał, że celem tego szkolenia w dziedzinie "duszpasterskiego zarządzania", jak brzmi jego nazwa, jest przygotowanie Kościoła na nowe wyzwania stawiane przez społeczeństwo, które domaga się przejrzystości operacji finansowych i połączenia "kompetencji z Ewangelią". Takie oczekiwania, podkreślił rektor, stawiane są także wszystkim duszpasterzom.
Włoski biskup wyjaśnił, że kurs jest realizacją nauczania papieża Franciszka.
Absolwenci 15-miesięcznego kursu, wśród nich proboszczowie o menedżerskich kwalifikacjach i pracownicy diecezji oraz kościelnych stowarzyszeń dobroczynnych, mają umieć sprawnie i w sposób przejrzysty administrować finansami, organizować pracę personelu oraz opanować techniki komunikacji społecznej i nowych mediów.
Aby - jak wyjaśnił papież - “w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”.
26 stycznia XXV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
Prezydent kraju Claudia Sheinbaum ogłosiła 20 stycznia program „Meksyk Cię obejmuje".
Papież mianował prefekta Dykasterii ds. Dialogu Międzyreligijnego.
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.