Kościół uchronił kobiety przed sterylizacją

Kościół zablokował szczepionkę, która miała wysterylizować ponad 2 miliony nieświadomych niczego kobiet.

Pod wpływem Kościoła katolickiego i chrześcijańskich lekarzy kenijski rząd wstrzymał akcję szczepień przeciwko tężcowi. Okazało się bowiem, że ponad 2 mln szczepionek przekazanych temu afrykańskiemu krajowi przez Światową Organizację Zdrowia i UNICEF miały jednocześnie służyć sterylizacji kobiet. Ukryte antykoncepcyjne działanie zostało udowodnione dzięki serii dodatkowych badań przeprowadzonych w Kenii. Naukowe dowody zaprezentowano członkom parlamentarnej komisji ds. zdrowia. Ona zadecydowała o wstrzymaniu szczepień. Poddanym im miało być 2 mln 300 tys. Kenijek w wieku od 14 do 49 lat.

Podejrzenia co do proponowanej szczepionki pojawiły się już na początku pierwszej serii szczepień, która odbyła się w Kenii w kwietniu br. Nie było bowiem wskazówek do przeprowadzania w tym kraju walki właśnie z tężcem. Istniało wiele innych bardziej pilnych zagrożeń chorobami. Drugim elementem, który wzbudził podejrzenia, Stowarzyszenia Katolickich Lekarzy Kenii, było to, że szczepione miały być wyłącznie kobiety i to w określonym wieku. WHO postawiła też warunek, że szczepienia mają być przeprowadzone przez wyznaczony przez tę organizację personel medyczny, a nie służby lokalne.

Szczepionka powoduje nieodwracalną sterylizację po zażyciu piątej dawki leku. Na całe szczęście w Kenii szczepienia wstrzymano w momencie, gdy milion kobiet przyjęło trzecią dawkę, co nie wywołało jeszcze antykoncepcyjnych skutków. Kenijski episkopat zwrócił uwagę, że podobne akcje, sponsorowane przez te same organizacje, podejmowane już były m.in. na Filipinach, w Meksyku i Nikaragui. Serię proponowanych szczepień nazwał wprost „zamaskowanym programem kontroli urodzeń”.\

Zobacz: też komentarz Wiara.pl do tej informacji: Zamaskowana zbrodnia .

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KENIA, KOŚCIÓŁ

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7