Pikieta przeciw homospotowi w TVP

Manifestację przeciwko emisji w TVP spotu, promującego homoseksualne związki partnerskie zapowiada na najbliższy poniedziałek Prawica RP. Protest odbędzie się przed siedzibą Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w poniedziałek 27 października o godz. 15.00 (skwer kard. Wyszyńskiego 9 w Warszawie).

W wydanym przedwczoraj oświadczeniu Prawica RP stwierdziła, że "zapowiedzi emisji w TVP bezpłatnego spotu promującego związki homoseksualne jest pogwałceniem prawa i zaprzeczeniem misji telewizji publicznej". Przypomniała, że "Konstytucja RP, jak i ustawa o radiofonii i telewizji oraz inne ustawy Rzeczypospolitej nakazują propagowanie wartości rodzinnych i zakorzenionego w Chrześcijaństwie uniwersalnego ładu moralnego".

Dodała, że spot autoryzuje postulaty politycznego ruchu homoseksualnego oraz uderza w podstawy kultury polskiej i cywilizacji chrześcijańskiej. Zawiera też ukrytą reklamę, m.in. pisma i portalu "środowisk propagujących dewiacyjne zachowania".

Prawica RP wezwała władze telewizji publicznej do wycofania się z emisji spotu, a Krajową Radę Radiofonii i Telewizji - "do wywiązania się ze swoich ustawowych zobowiązań i zapobieżenia naruszeniu polskiego prawa przez telewizję publiczną".

Ponadto zapowiedź emisji kontrowersyjnego spotu - napisano w oświadczeniu - drastycznie kontrastuje z karą finansową nałożoną na TV Trwam, działającą zgodnie z prawem i broniącą ładu moralnego. Chodzi karę 50 tys. zł, jaką na Fundację Lux Veritatis, nadawcę katolickiej stacji, nałożyła Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji za "nawoływanie do przemocy" podczas relacjonowania w ub. roku przebiegu Marszu Niepodległości. Fundacja zapowiedziała, że odwołała się od tej decyzji.

Dziś w tej sprawie w Sejmie zbierze się jednocześnie kilka zespołów parlamentarnych, m.in. Parlamentarny Zespół Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich; Parlamentarny Zespół ds. Obrony Wolności Słowa oraz Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski. Posłowie chcą poznać od przedstawicieli KRRiT przyczyny nałożenia kary.

"Chcemy także wypracować wspólne stanowisko, które ma dać odpór takiemu procesowi, aby telewizje katolickie, radia katolickie w Polsce nie były dyskryminowane" - powiedział Radiu Maryja poseł Andrzej Jaworski.

KAI zapytała o komentarz w sprawie kontrowersyjnego spotu członka KRRiT Krzysztofa Lufta. Jak wyjaśnił, Krajowa Rada rozpatrzy skargi w tej sprawie dopiero po emisji spotu w TVP. - Nadeszły jednobrzmiące maile z protestem na ten temat, ale trudno je kwalifikować jako skargi, ponieważ ten spot jeszcze nie był emitowany. Nie jesteśmy cenzurą, która prewencyjnie ogranicza emitowanie jakichś treści, możemy się odnieść tylko do tego, co zostało wyemitowane i jest przedmiotem skarg obywateli czy organizacji - powiedział KAI Krzysztof Luft.

Podajemy też adres e-mailowy, na który należy kierować protesty przeciw emisji skandalicznego spotu:  skargi@krrit.gov.pl (w e-mailu przykładowa treść protestu). Można także dzwonić do wydziału skarg i wniosków KRRiT - tel: 22 597 3050 (do 52), fax: 22 597 3195.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6