Organ prasowy terrorystów „Państwa Islamskiego” (IS) zaatakował w swoim najnowszym wydaniu Watykan. Na okładce czwartego już numeru pisma „Dabiq” – magazynu o charakterze propagandowym, a zarazem mającego na celu rekrutację nowych bojowników – zamieszczono fotomontaż z Placu św. Piotra w Rzymie z powiewającą na obelisku czarną flagą IS.
W artykule wstępnym, zatytułowanym „Nieudana wyprawa krzyżowa”, rzecznik IS Abu Mohammad al-Adnani określił inicjatywę państw zachodnich przeciwko bojownikom z tego ugrupowania jako „ostatnią kampanię krzyżowców”. Zapewnił, że nie powiedzie się ona, „zostaniecie pobici i powaleni podobnie jak w wielu waszych poprzednich kampaniach, tylko że teraz na koniec urządzimy na was polowanie”.
Autor pisze dalej: „Zdobędziemy was w Rzymie, połamiemy wasze krzyże i – jeśli pozwoli Allah, Najwyższy – zniewolimy wasze kobiety”. A jeśli bojownicy IS sami nie osiągną tego celu, „to zrobią to nasze dzieci i ich dzieci i poślą zniewolonych waszych synów na targ niewolników” – ostrzegł rzecznik IS.
Czasopismo to, wydawane w wersji elektronicznej i papierowej, ukazało się po raz pierwszy w lipcu br. Jego tytuł „Dabiq” nawiązuje do miasta w północnej Syrii, gdzie – według jednej z legend islamskich – ma dojść do ostatecznej apokalipsy. Miesięcznik ukazuje się w kilku wersjach językowych, z arabskim na czele, w wersji papierowej wydawany jest bardzo starannie, liczy ok. 30 stron.
Jego wydawcy stawiają sobie za zadanie nie tylko propagowanie idei Państwa Islamskiego, ale także werbowanie nowych bojowników i – jak zapewniają – skupiają uwagę na takich zagadnieniach jak tawhid (jedność), manhadż (szukanie prawdy), hidżra (migracja), dżihad (święta wojna) i dżama’ah (wspólnota).
Każdy z wydanych dotychczas numerów ma jakiś temat wiodący: dla numeru 1. był to „Powrót kalifatu”, w numerze 2. – „Potop” (wezwanie muzułmanów do jak najszerszego poparcia nowego tworu i szerzenia go na całym świecie), nr 3 – „Wezwanie do hidżry” (apel do mieszkańców Iraku i Syrii o przyłączenie się do IS) i najnowszy numer „Nieudana krucjata”.
Przeczytaj też: Pytania do islamu
To właśnie modlitwa i ofiara ma największą siłę, a nie broń czy wojska.
Siostry koncentrują swoje wysiłki na wspieraniu rodzin w trudnych warunkach życiowych.