W ostatnią sobotę sierpnia, po trzech tygodniach peregrynacji w czterech diecezjach katolickich Rosji, 30 sierpnia wieczorem krzyż oraz ikona Matki Bożej Salus Populi Romani przybyły do stolicy tego kraju
Przedtem symbole przemierzyły ponad 8 tysięcy kilometrów i odwiedziły 20 rosyjskich miast.
Na początku moskiewskiej części peregrynacji Krzyż i ikona Matki Bożej nawiedziły parafię św. Olgi, w której w modlitewnym skupieniu i śpiewem zostały powitane przez braci ze wspólnot neokatechumenalnych. W niedzielę przybyły do prawosławnej cerkwi Zaśnięcia Matki Bożej. Na zaproszenie miejscowych duszpasterzy szef służby informacyjnej archidiecezji Matki Bożej ks. Cyryl Gorbunow opowiedział zebranym prawosławnym o historii ŚDM oraz o ich inicjatorze św. Janie Pawle II. Na zakończenie wierni prawosławni razem z obecnymi katolikami uczestniczyli w krótkim nabożeństwie.
Kolejnymi punktami peregrynacji były kościół św. Ludwika i katedra Niepokalanego Poczęcia NMP. Na progach kościoła św. Ludwika symbole ŚDM przywitał proboszcz ks. Igor Kowalewski. W moskiewskiej katedrze katolickiej uroczystościom przewodniczył wikariusz generalny Archidiecezji Matki Bożej ks. Siergiej Timaszow. Krzyż oraz ikona Matki Bożej przeniesione zostały ulicami Moskwy trasą, którą zwykle przechodzi procesja Bożego Ciała i powróciły do katedry.
W najbliższy czwartek symbole ŚDM przekazane zostaną na Ukrainę, co w aktualnym tragicznym momencie stosunków rosyjsko-ukraińskich wskazuje na właściwe drogi rozwiązania konfliktu, poprzez modlitwę o Miłosierdzie Boże dla świata, którą św. Jan Paweł II codziennie znosił do Boga przez wstawiennictwo Bogurodzicy.
Aby - jak wyjaśnił papież - “w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”.
26 stycznia XXV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
Prezydent kraju Claudia Sheinbaum ogłosiła 20 stycznia program „Meksyk Cię obejmuje".
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.