Kopie Całunu Turyńskiego przybędą 28 sierpnia do Sankt-Petersburga. Z inicjatywy włoskiego stowarzyszenia AMCOR – „Przyjaciół Kościołów Wschodnich” – reprodukcje relikwii nawiedzą oprócz "północnej stolicy Rosji" takie miasta, jak Włodzimierz, Suzdal i Moskwę.
Ordynariusz archidiecezji Matki Bożej w Moskwie abp Paolo Pezzi z radością przystał na propozycję stowarzyszenia w celu przybliżenia prawosławnym i katolikom rosyjskim dotychczasowej wiedzy i najnowszych danych naukowych o Całunie Turyńskim.
Delegacja włoska z honorowym przewodniczącym Komisji ds. Całunu w archidiecezji turyńskiej ks. prof. Giuseppe Ghibertim i przewodniczącym AMCOR-u dr. Contardo Codeghone na czele przekaże Rosjanom kilka dokładnych kopii Całunu. Dwie z nich wystawione zostaną w moskiewskiej katedrze Niepokalanego Poczęcia NMP i w bazylice św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Sankt-Petersburgu.
Do niedzieli 31 bm. kopia Całunu wystawiona zostanie w petersburskiej cerkwi prawosławnej pw. Matki Bożej Fiodorowskiej. W poniedziałek i wtorek wierni będą mogli adorować kopię w kościele Matki Bożej Różańcowej we Włodzimierzu, a w środę w Suzdalu. W przyszły czwartek 4 sierpnia jedna z kopii przybędzie do Moskwy.
Watykan uznał cud potrzebny do kanonizacji Pier Giorgio Frassatiego.
Pielgrzymi będą mogli zbierać pieczątki do specjalnego paszportu w wydaniu papierowym oraz cyfrowym.
„Nie chcę powiedzieć, że przywykliśmy do katastrof, ale wiara nas nie opuszcza”.
Franciszek zrezygnował z publikacji adhortacji posynodalnej.
Papież postanowił rozszerzyć na Kościół powszechny kult 16 karmelitanek bosych z Compiègne.
Franciszek zrezygnował z publikacji adhortacji posynodalnej.
Jako dewizę biskupiego posługiwania przyjął słowa „Ex hominibus, pro hominibus” (Z ludu i dla ludu).