FSM – od niedzieli w Kalwarii Pacławskiej

Aktorzy, dziennikarze, kabareciarze i duchowni gościć będą na tegorocznym Franciszkańskim Spotkaniu Młodych (FSM) w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla. FSM jest najstarszym ogólnopolskim spotkaniem chrześcijańskiej młodzieży.

Między 20 a 26 lipca pojawią się tam m.in.: Maciej Musiał, Jerzy Zelnik, Marcin Żebrowski, Tomasz Terlikowski oraz Jadwiga i Dariusz Basińscy. Motywem przewodnim tegorocznego Spotkania jest wolność. Jak co roku organizatorzy zaplanowali też dla młodzieży koncerty muzyczne. Na scenie pojawią się m.in. Full Power Spirit, RYMcerze, PANdamusic, Fioretti czy Wodzirej Wojciech - Grupa Twój Wodzirej. Będą również seanse filmowe w „Kinie pod chmurką”.

Z sondy przeprowadzonej na stronie Spotkania (projektmesjasz.pl) wynika, że młodzi, którzy co roku przyjeżdżają do Kalwarii na FSM, jako główny powód podają pragnienie pogłębienia swojej wiary.

Dlatego w programie Spotkania jest codzienna Msza św. ze starannie przygotowaną oprawą liturgiczną. "Każdego dnia przewidziane są tematyczne nabożeństwa i czas na wspólną modlitwę" – zapowiada dyrektor FSM-u o. Piotr Reizner.

FSM ma charakter biwakowy,większość uczestników nocuje na polu namiotowym. W Kalwarii znajduję się także Dom Pielgrzyma, gdzie znajduje się stołówka, w której można zawsze zjeść ciepły posiłek.

FSM jest najstarszym ogólnopolskim spotkaniem chrześcijańskiej młodzieży. Pierwsza edycja odbyła się w 1988 r. z inicjatywy franciszkanina o. Ryszarda Wróbla. Od tamtej pory w każde wakacje gromadzi kilka tysięcy młodych ludzi z całego kraju. Miejscem Franciszkańskich Spotkań Młodych jest malowniczo położona Kalwaria Pacławska – niewielka wioska koło Przemyśla położona u podnóża Bieszczad, tuż przy granicy z Ukrainą.

Organizatorem Franciszkańskich Spotkań Młodych jest krakowska Prowincja Franciszkanów i Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej.

Więcej na temat Franciszkańskiego Spotkania Młodych można przeczytać na stronie projektmesjasz.pl.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10