Wyjdź z tego wzgórza wolny

„Wyjdź z tego wzgórza wolny”- z takim apelem zwrócił się do ponad tysiąca młodych ludzi o. Piotr Reizner. W sobotę 26 lipca w Kalwarii Pacławskiej zakończyło się 27. Franciszkańskie Spotkanie Młodych.

Przez cały miniony tydzień franciszkanie i zaproszeni przez nich goście (duchowni, dziennikarze, artyści) mówili im na podstawie swojej wiedzy i własnego doświadczenia, co i kto może człowieka zniewolić i jak wyjść mogą z tego położenia obronną ręką.

Jednocześnie organizatorzy zapewnili młodym realne środki pomocy: spowiedź i mszę św., nabożeństwa pokutne i uzdrowienia, całodobową adorację Najświętszego Sakramentu, konferencje (w tym egzorcysty), pracę w grupach, kierownictwo duchowe etc.

Dyrektor Spotkania, a zarazem kustosz Sanktuarium przekonywał młodzież, że teraz Chrystus posyła ich do domów z radosną nowiną: „‘Ja ci przebaczyłem twoje narkotyki, twoje odejścia, twoje zdrady, twoje kłamstwa, twoją zazdrość, twój brud, twoją nieczystość. Ja ci przebaczyłem’. Ale dziś Bóg też mówi: ‘Chcę ci dać siłę, żebyś ty sobie przebaczył’. Wyjdź z tego wzgórza wolny. I przebacz sobie tak, jak ci przebaczył Bóg” – mówił o. Reizner.

Na spotkanie z młodzieżą do Kalwarii przyjechał z Krakowa także wyższy przełożony franciszkanów. O. Jarosław Zachariasz na przykładzie miłosiernego Samarytanina tłumaczył młodym ludziom, że człowieka prawdziwie wolnym czyni również „zdolność do dawania swojego życia innym”.

„Tylko zdolność otrząśnięcia się z własnego egoizmu czyni człowieka prawdziwie wolnym i radosnym. Dopóki nie zdobędziesz się na konkretne gesty miłości, dopóty zostaniesz wyłącznie na płaszczyźnie pięknych teorii i haseł o wolności, równości i braterstwie” - mówił. „Nie jest więc istotne, kto jest moim bliźnim, ale to czyim ja jestem bliźnim. I czy nim w ogóle jestem” – dodał prowincjał.

Franciszkańskie Spotkanie Młodych choć z założenia jest formą wakacyjnych rekolekcji, to jednak jest to również czas odpoczynku. Nie mogło zatem zabraknąć i w tym roku koncertów muzycznych, sportu czy „kina pod chmurką”.

Na stronie FSM-u: www.projektmesjasz.pl raz jeszcze można wysłuchać konferencji, świadectw wiary i homilii. Można też obejrzeć relacje wideo z poszczególnych dni czy pamiątkowe zdjęcia, zarówno indywidualne, jak i grupowe.

Od kilku lat, w okresie ferii szkolnych, w Kalwarii Pacławskiej odbywa się też Zimowe Spotkanie Młodych. „To swoiste rekolekcje, dni skupienia, modlitwy i dzielenia się przeżywaniem swojej młodości” – przypominają franciszkanie.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9