Apel o zachowanie Iraku przed dezintegracją i o ochronę chrześcijańskiego dziedzictwa tego kraju wystosowali katoliccy i prawosławni patriarchowie Antiochii.
Spotkali się oni w libańskiej siedzibie patriarchatu greckoprawosławnego w Balamand. Obok gospodarza, patriarchy Jana X Yazigiego, apel podpisali także zwierzchnicy: maronitów kard. Béchara Boutros Raï, wiernych syryjskoprawosławnych Ignacy Efrem II Karim, syrokatolików Ignacy Józef III Younan oraz melchitów Grzegorz III Laham.
Zasadnicza treść ich apelu dotyczy samego ogarniętego kryzysem politycznym Libanu. Hierarchowie apelują do polityków o „strzeżenie wartości demokratycznych” oraz wolności i obowiązującego w tym kraju podziału władzy. Zwracają się też do wiernych o solidarność z uchodźcami z Syrii i Iraku. Przypominają przy tym nieznany los wielkiej liczby zakładników wojennych, wśród których jest także dwóch syryjskich metropolitów. Niepokój katolickich i prawosławnych patriarchów budzi działalność Islamskiego Państwa Iraku i Lewantu uderzająca w wyznawców Chrystusa. Hierarchowie zapewniają ponadto o modlitwie o „zachowanie w Egipcie kultury umiarkowania” oraz przypominają kwestię palestyńską
Aby - jak wyjaśnił papież - “w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”.
26 stycznia XXV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
Prezydent kraju Claudia Sheinbaum ogłosiła 20 stycznia program „Meksyk Cię obejmuje".
Papież mianował prefekta Dykasterii ds. Dialogu Międzyreligijnego.
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.