Franciszek do bergameńczyków

Podobnie jak do Polaków, tak do bergameńczyków papież Franciszek wystosował specjalne orędzie z okazji kanonizacji Jana XXIII.

„Wprawdzie od czasów Jana XXIII świat się zmienił i nowe wyzwania stoją przed misją wspólnoty chrześcijańskiej. Jednak jego dziedzictwo również dziś może być natchnieniem dla Kościoła, który ma żyć słodką i pokrzepiającą radością ewangelizacji, być dla każdego człowieka towarzyszem w drodze, «wiejską studnią», z której wszyscy mogą zaczerpnąć świeżej wody Ewangelii”. Słowa te czytamy w papieskim przesłaniu do mieszkańców diecezji Bergamo, z której pochodził Angelo Roncalli.

Franciszek przypomina, że Jan XXIII rozsławił swą rodzinną ziemię, która do dziś jest utożsamiana z jego uśmiechniętym obliczem i ojcowską czułością. Zachęca zatem bergameńczyków, by pamiętali, że jego świętość wyrosła z głębokiej wiary przeżywanej na co dzień, w środowisku rodzin ubogich, lecz zjednoczonych miłością do Pana Boga, w społeczności zdolnej do dzielenia się w prostocie.

Swe przesłanie z okazji kanonizacji Franciszek kieruje do wszystkich bergameńczyków, również do niewierzących. Jest bowiem przekonany, że całe społeczeństwo obywatelskie może czerpać inspirację z życia Jana XXIII i szukać nowych, dostosowanych do naszych czasów sposobów budowania życia społecznego w oparciu o nieprzemijające wartości braterstwa i solidarności.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8